Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értem meg magam a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értem meg magam a lányokkal? (Fiú vagyok.)

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem, de tényleg. Nem is bírok velük kapcsolatot teremteni, legyen az bármilyen, akár romantikus, akár egyszerűen baráti, vagy akár csak egy beszélgetőpartneri. Minden baráti, ismeretségi kapcsolatom szinte fiúkkal van az életben. Soha nem volt még igazi barátnőm, eddig csak interneten keresztül próbálkoztam, ott viszont bejöttem nekik személyre. Egyetlen igazi lány barátom van, vele nem tudom mi volt más, de rengeteg titkát tudjuk a másiknak, nagyon személyes dolgokat is megbeszélünk, ő az egyik legjobb barátom, és neki is én vagyok (neki amúgy barátja is van, én segítettem neki megszerezni a fiút, tehát nincs köztünk romantikus vonzalom). Rajta kívül egyetlen egy lány sincs, akivel baráti viszonyom lenne. Beszélgetni sem nagyon tudok velük, mert folyamatosan leégetem magam, nem is nagyon tudok velük miről beszélgetni. Ez nem öngyűlölet, és mellette spekulálás, hogy "Vajon, mi lenne ha?", hanem ezt számtalan mellékelt ábrával fel tudnám mutatni. Többek között ma egy karácsonyi összejövetelen találkoztam az egyik barátom lánytesójával, aki egy gyönyörűséges lány, és nagyon okos is. Nagyon leégettem magam, mert nem tudtam mit mondani, jött volna a kínos csend, és hát kérdeztem egy olyan értelmetlent, ami után mind a ketten csak pironkodtunk, mert minden reakció eszméletlen kínos lett volna rá bármelyikünk részéről. Nem is nagyon lehetett volna a helyzetre mit reagálni. (Megkérdeztem, hogy: "Szóval tényleg te vagy a nővére?", erre ő: "Miért? Nem hasonlítunk egymásra? :'-)", én: "Mióta jársz ide?", ő: "Már fiatalabb korom óta.", aztán kínos csend, és gondolom ő is érzékelte, hogy beszélgetni próbálnék, de nem nagyon tudom hogy, hogyan kell.) Fiúkkal még soha nem volt ilyen, és soha nem is éreztem magam kínosan, miközben beszélgettünk. Rengeteg fiú barátom van, nem vagyok egy nagyon zárkózott típus, de nem is vagyok nyitott könyv, szeretek barátkozni, ismerkedni, de inkább vagyok introvertált.


Ez engem eléggé zavar... :-/


Mit tegyek? Holnap, szenteste, hogy tudnék ezzel a lánnyal beszélgetni egy keveset? Meg úgy amblock? Hogy tudnék a lányokkal beszélgetni? Miért nem értem meg magam velük? Probléma van velem? Miért nem tudok velük semmilyen kapcsolatot teremteni? Miért vagyok ilyen?



2022. dec. 23. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Először is mennyi idős vagy? Ha több akkarsz lenni mint barát akkor még most verd ki ezt a fejedből , mert nem csak a f.barátodal való kapcsolatot tennéd próbára hanem még a dolgodat is megnehezítenéd... Ez mind fejben dőll el kezeld úgy mint a többieket először csoportban beszélgesetek aztán egyre egyre kisebb létszámban .mikor végre eléred a 2 személyes beszélgetést kérdez tőle valami olyat amiről jó sokkat tudd beszélni. ( a lányok szeretik ha ú gy beszélhetnek sokkat hogy figyelnek rájuk) Amúgy velem is ez van csak a fiúkkal...

L

2022. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
jaj !f.barát = fiú barát
2022. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg miket szeret, mik érdeklik, próbálj közös témát találni. És ha az megvan, akkor már valószínű fog menni magától
2022. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3.

Mondjuk az is eléggé gáz lenne, ha véletlenszerűen odamennék, hogy: "Szia! Mit szeretsz csinálni?"...

2022. dec. 23. 17:11
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
#4 Ez igaz (én a #1vagyok )
2022. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tekints rájuk úgy, mintha fiúk lennének, és kezdj el úgy ismerkedni, beszélgetni, barátkozni.

A legnagyobb probléma a leírásod alapján, hogy rágörcsölsz és valami fura, másik bolygóról származó létformaként kezeled a lányokat, és ezzel elveszted a természetességed és a magabiztosságod.

2022. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Teremts nagyobb önbizalmat és légy határozott
2022. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenem #4, legyen már egy kis kreativitásod

Attól függően milyen helyzetben vagytok, valami kis megjegyzést teszel, ha mondjuk elmentek korcsolyázni, akkor mondhatod hogy "sokat jársz korizni a barátaiddal, mert szereted, te mivel töltöd a szabadidőd?

Érted..

2022. dec. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg az a problémád, hogy nem ismered a lányokat és ezért idegenkedsz tőlük. Nem szoktál velük beszélgetni, ezért zavarban vagy ilyen helyzetben, félsz hogy mi lesz, ha elrontasz valamit. Ezért aztán el is fontos és kínos lesz. Ez pedig hajlamos tovább erősíteni, hogy a múltkor is elrontottad, ciki volt és a következő alkalommal már eleve ebben a tudatban mész bele a helyzetbe, hogy a múltkor is rosszul sült el, így még nagyobb a teher a válladon. Nagyobb nyomás alatt még inkább hibázol és egyre jobban bele ragadsz ebbe a körforgásba.


Amit az ember ritkán és keveset csinál, abban emiatt nincs is gyakorlata. Így könnyebben hibázik, mint olyasmiben, amit rendszeresen csinál. Ha még zavarban is vagy miatta, hogy jajj, mi lesz, ha elrontom, akkor még könnyebben elrontod.

Erre a legjobb orvosság, hogy bevállalod a hibázás lehetőségét. Elfogadod, hogy még nem megy, tehát esélyes, hogy el fogod rontani. Ha olyan csoportos tevékenységről van szó, akkor akar segíthet is, hogy el is mondod a többieknek, hogy te ilyet még soha nem csináltál, lássuk mi lesz belőle. Ez persze szerencsésebb, ha ping-pong, foci, gördeszkázás, vagy ilyesmi. Egy ilyen helyzetben lehet, hogy kinevetnek, mert nem megy és vicces, amit csinálsz, de ott a felmentés, hogy sosem csináltad, mitől menne? És mivel így is bevállalod, sokkal bátrabb dolog, hogy meg mered próbálni, mint amennyire ciki, hogy nem megy neked.


A lányokkal beszélgetésre viszont nem annyira mondhatod, hogy nem megy, mert az furcsább. Mondjuk adott esetben azt akár mondhatod, hogy zavarban vagy, nem nagyon szoktál lányokkal beszélgetni. Vagy ha kimondottan udvarolni akarsz valakinek, akkor mondhatod, hogy a szépsége miatt vagy zavarban. Ez lehet, hogy tetszeni fog neki.

De a lányok általában azt szeretik, ha a fiúk határozottak, bátrak és leveszik a lábukról őket, nem pedig sajnáltatják magukat.

Jobban jársz, ha azokkal a lányokkal, akik gyakrabban vannak a közeledben, mint pl. osztálytársak, fiú barátod tesója, stb. inkább csak barátként beszélgetsz és nem akarsz tőlük barátságnál többet. Velük gyakorolhatod, hogyan kell lányokkal beszélgetni, hiszen nem akarsz tőlük semmit, nincs tétje. Ciki lesz egy helyzet? Na és? Úgysem akarod őket meghódítani, csak barátok. Engedd el magad velük és beszélgess minél többet.


Aztán, ha velük már jól megy, utána más lányokkal is könnyebben fog menni, mert már nem lesz új számodra. Viszont ha akarsz valami mást is egy lánytól, nem csak barátkozni, akkor azt ne rejtegesd. Ez a leggyakoribb hiba, hogy valaki nem meri felvállalni, hogy mit akar a másiktól. Ha tetszik egy lány, mondd meg neki! Ha szeretnél randizni vele, akkor hívd el randira. De legyen egyértelmű, hogy tetszik és randizni akarsz, mert különben félreérti és ha csak barátnak, iskolatársnak, kollégának tekint, akkor abból sokkal nehezebben lesz más köztetek.

Lehet, hogy ő nem akar veled randizni, nem akar többet barátságnál. Ez a veszélye minden kezdeményezésnek fenn áll. De még mindig jobb, rögtön az elején tisztázni, mint küzdeni a félreértésekkel. Ha nem érdekled a másikat, azon úgyse nagyon tudsz változtatni. Jobb valami olyannal lezárni a dolgot, hogy "kár, nem tudod, hogy mit hagysz ki ezzel" és tovább állni, mint pincsi kutyaként futni egy olyan lány után, akit egyáltalán nem érdekelsz.


Ezért is írtam, hogy inkább azokkal a lányokkal barátkozz, akikkel hosszabb tavon össze vagy zárva és távolabbi lányokkal próbálj ismerkedni. Egy osztálytárs, a fiú barátod tesója hosszú távon ott lesz körülötted. Ha elutasít, utána is találkozni fogtok akar minden nap. Így minden alkalommal kellemetlen lehet neked újra látni, miután közölte hogy nem érdekeled. Ezt jobb elkerülni.


Egy ismeretlen lány, akivel nem, vagy csak nagyon ritkán találkoztok könnyebb eset. Nincs akkora rizikó benne, hogy ha elutasít, akkor újra szembesülnöd kell vele. Ha esetleg összefuttok az utcán vagy az iskolában, akkor sem biztos, hogy észreveszitek egymást. Egy osztálytárssal viszont biztosan találkoztok és nagyobb eséllyel lesz kellemetlen a dolog.


Persze, ha már tetszik egy osztálytárs, pláne ha esetleg úgy tűnik, hogy te is tetszel neki, akkor kezdeményezz osztálytársnál is. De ha még nem alakult ki vonzalom, akkor jobb az osztálytársakkal inkább csak barátkozni.

2022. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem írtad, hogy hány éves vagy, pedig nem teljesen mindegy. Bármilyen korosztályban ugyanúgy előfordulhat az emberrel, ha nincs elég tapasztalata, de nem mindegy, hogy mennyire nagy a lemaradás.

Ha tizenpár éves vagy, akkor természetesebb, hogy még tapasztalatlan vagy és több időd van összegyűjteni a tapasztalatokat. Tizenévesként még semmiről nem maradtál még le. Ha egy kicsit odafigyelsz ezekre a dolgokra, természetesen fogsz fejlődni benne.


Ha már felnőtt 18-20-30-40 éves vagy, akkor először is ne fiúnak, hanem férfinak hívd magad és lányok helyett nőkkel akarj beszélgetni. Felnőttként mostanra nem ártott volna már kellő tapasztalatot összeszedned, de még mindig nem késő. Érdemes viszon minél hamarabb elkezdened dolgozni rajta, mert már jóval több idő eltelt az életedből nélküle. Sosem késő elkezdeni a fejlődést és bepótolni, ami eddig kimaradt, de ne halogasd. Ha már felnőtt vagy és mégsem megy a nőkkel beszélgetés, akkor érdemes lehet pszichológushoz fordulnod és szakértő segítségét kérned, mert lehet, hogy egyszerű gátlásoknál több problémád is van. De még az egyszerű önbizalomhiány leküzdésében is nagyon sokat tud segíteni. Egy képzett szakember felügyelete mellett lényegesen gyorsabban tudsz fejlődni, mintha csak egyedül próbálod leküzdeni a problémát.

2022. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!