Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehet, hogy egyedül vagyok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel? (korosztályon belül)

Figyelt kérdés
Elismerem,hogy itthon voltak(vannak) problémák( itt rossz nevelésre gondolok ,amikor a gyerek nem csinálhat semmit) ,melyek a családban leginkább rám voltak nagyobb hatással,így régebben mindig kimaradtam a társasági életből, szülői nyomás miatt.viszont most 17 éves múltam ,és bár már 3. évemet taposom a gimiben,ugyerzem,hogy nemtudok mit kezdeni az emberekkel. igazából mondhatnám azt is hogy egy barátom sincs... barátnő szintén nem volt még. bár a sok évnyi magányban nem unatkoztam (és okosan még a kreatív vénáimat is elfojtva) , és bár hasznos hogy az állandó gondolkodás miatt szerintem eléggé fejlett lett az agyam ( ebbe ne kössetek bele, tény hogy intelligensebb vagyok a többségnél, ebbe próbálok belekapaszkodni) de mindig is én voltam a kitaszított a közösségekben. A kérdésem csak annyi lenne,hogy ezek ellenére( további elnyomás mellett ) mit tehetnék hogy tudjak kommunikálni a korosztályommal? a probléma az,hogy 90%uk csak a felszínes dolgokrol tudnak beszelni ,ami engem egyaltalan nem erdekel,hisz előre lehet tudni minden mondanivalojuk végét. a normális eszmecserét pedig nem szereti egyikuk se... időpocsékolásnak érzem ezeket a beszelgeteseket...engem mindig hajt a tudásszomj, tarsaloghatnank érdekes dolgokrol is...szoval a kérdés : egyedül vagyok? Még csak reményt se látok, hogy hasonlo lányt találjak mint én ,ráadásul tovabb neheziti a dolgot,hogy nemigen tudom elkepzelni magam ugy , mint aki egy masik embernek fontos, napi szinten függ tőle. Évekig ált.iskolaban nagyon hallgatag gyerek voltam .ez gimiben javult,hisz hatalmasat ugrott az ertelmi szint is ( elozo 8 év egy katasztrofa volt...) és bár elkezdtem beszelgetni , most is csak a padtarsamra es egy lanyra hagyatkozhatok , akik szinten nem hasonlitanak rám. bármi ötlet? Köszi hogy vegigolvastad :)

#barátnő #csaj #iskola #kapcsolat #fejlődés #remélem sok válasz jön
2015. nov. 1. 22:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
létszives sok választ irjatok!
2015. nov. 1. 22:27
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! En 14 vagyok es nálunk is hasonló gondok vannak:( szerintem ketten is vVagyunk Viszont en most edzésen egyre inkább baratkozom úgyhogy szerintem keress más közösségeket is sulinet kívül. Ám melkik suliba jársz? (Csak mer most felvételizik )

Ja es bocs nem korosztályod beli vagyok

2015. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Habár nekem van jópár barátom és nem vagyok egy hülye gyerek, attól még találsz barátnőt. Viszont ne legyél mindig okos, mármint azt tudom nem lehet kikapcsolni és néha zsigerből jön. Poén a kulcs mindenhez. Sok csajt úgy szereztem meg, hogy fokozatosan megismertem és hát sok vicces dolgot szoktam csinálni és mondani és egyszer csak belém estek. Nem véletlenül mondják, hogy a helyes fiúk tetszenek mert a külsejük vonzó, viszont a vicces srácokat észre se veszed és már szerelmes vagy. ;) 18/F

Sok sikert amúgy. :)

2015. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
TSzia mint ha magamat látnám 3 év múlva mit mondjak jó hogy ki tetted ezt a kérdést mert meg találtam magamat bocsi én 14 vagyok és szintén hallgatag voltam míg rá nem jöttem a megoldásra ha akarod privát ha nem akkor nem de az a lényeg hogy az én családomban is voltak gondok és mindig én voltam a célkeresztközepe ugyan úgy nem voltak barátaim csak egy de ő sem igazán az volt most meg pláne barátnőm se volt és valószínűleg soha nem is lessz mert ha lessz egy életre szólót akarok de az meg lehetetlen mint ahogy a statisztika is mutatja.
2015. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én is elég hallgatag emberke vagyok, vannak barátaim, nem sok, de van és úgy érzem egyre jobban eltávolodok tőlük. Baráti körben sem nagyon tudok beszélni, pedig némelyiküket már 12 éve ismerem. Velem is ugyan ez van, nem találok hozzám való lányt akármennyire is szeretnék.

17/F

2015. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Magoran ***** válasza:

Hát...

Annak ellenére, hogy "intelligensebb vagy a többségnél", csak úgy hemzsegnek a hibák a kérdésed leírásában. És nem, az nem magyarázat erre, hogy telóról írtad, mert én is onnan írom, és mégis szánok időt a javításra. Tessék igényesnek lenni, ha már annyira okasnak gondoljuk magunkat.

Emellé.

Tudod attól, hogy "fejlettebb az agyad", még nem vagy jobb ember. Sőt, olvasva a történetedet az jutott eszembe, hogy eléggé lenézed a társaidat, ami nem egy jó tulajdonság, és nem utal valami hatalmas agykapacitásra, hasonlóan ahhoz hogy kerek-perec kijelented mekkora ész vagy te. Ez nem az ész meg az IQ, hanem az igen durva sznobizmus jele. Márpedig ez a sznobizmus az, ami meggátol a beilleszkedéstől. Egyrészt, mert senki se szereti a sznobokat, másrészt mert úgy gondolod, hogy nem méltó hozzád a többiek témája. Miért, te miről beszélgetnél velük szívesen? Mi van a mondandódban, ami érdekes? Oké, tudom nekik szerinted biztos semmi, de akkor miről beszélgetnétek egy hasonló érdeklődésű emberrel? Számodra mit tartalmaz egy "normális eszmecsere"? És mik azok a felszínes dolgok, amikről a többiek beszélnek?

És mégis mit tesz az, hogy "és okosan még a kreatív vénáimat is elfojtva"?

2015. nov. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Magoran ***** válasza:

Nah, az irónia-mutató az egekben.

*okosnak, nem okasnak

2015. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat , meg sokat szeretnek :)

utolso valaszolonak irnam: egyaltalan nem nezem le a tarsaimat, es a sznobizmus talan a tolem legtavolabb allo "stílus" ami csak eszembe juthat... nyilvan nem tudom bekategorizalni, hogy mirol beszelgetnek egy hasonlo emberrel , de valojaban barmilyen tudomanyos témarol képes vagyok hetekig beszelni. a tobbiek altal mindennaposnak mondhato beszedtéma pedig pl a piálás, cigi, egymás kibeszélése a masik hata mogott...stb.

a helyesirasom egesz jo ,viszont gondolom mar rajottel, hogy tokeletes ember nem letezik. egyebkent a telorol iras, sietés valoban nem indok a hanyag helyesirasra, ezt alairom:)

2015. nov. 2. 17:44
 9/13 A kérdező kommentje:
kreativ vénának neveznem az iskolaba jott tanacsadok tobbszori probalkozasait ,akik kb 60 gyerekbol mindig engem talaltak meg , ugyanis kiváló érzekem van a hanszerek iranyaba, de a tobbiek altal tobb eve uzott sportokban is hozom mindenki teljesitményét. Még ide emlithetnem a rajzolást, de ezt itthon is tudom fejleszteni, kötöttségek nélkül.
2015. nov. 2. 17:47
 10/13 Magoran ***** válasza:

Félreértettél. Mit értesz az alatt, hogy "elfojtva" őket? Miért nyomtad el?

Nyilván nem ismerem az osztálytársaidat, de attól függetlenül nem hiszem, hogy tényleg csak ezekről lenne szó közöttük. Vagy ha mégis... Akkor nem tudom hogy kerültél közéjük. Ja, és remélem elgondolkodtál a sznobizmus-dolgon, nem csak rávágtad hogy nem vagy az. Az önkritika rendkívül fontos.

Megértem, hogy szeretsz a tudományokról beszélni, azonban próbáld kicsit tágítani az érdeklődési körödet, már amennyiben tényleg csak ebből áll. Az emberek többsége úgy van ezekkel a témákkal, hogy ha tényleg érdekli, akkor inkább felüti a wikipédiát. Minél több dologról tudnak veled beszélgetni, annál érdekesebbnek vélnek az emberek. Ráadásul sokan Téged szeretnének megismerni, nem pedig az Isteni Részecskét, az ultraibolya katasztrófát, vagy a húrelméletet, hanem Téged. A te gondolataidat, a te érzéseidet. Aláírom, sok s^ggfej szaladgál öntudatlan a világunkban, de a többiek hidd el, az utóbbiakra lesznek kíváncsiak.

És ne feledd: igen széles átmenet van közted és a társaid között. Próbálj ebben az átmenetben mozogni, és javulni fog a helyzeted.

18/f

2015. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!