Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy manapság...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy manapság egyre több embernek csak elvárásai vannak, de cserébe semmit sem hajlandóak tenni?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek!

Manapság egyre több ilyen embert látok a valóságban is, és társkeresőn is, akinek elvárásai nagyon is vannak, de cserébe semmit sem hajlandóak tenni, és ez mindkét nemre vonatkozik.

Igénytelen, elhízott, vagy kibírhatatlan természetű emberek keresnek maguk mellé szinte "fullos" párt (ha nőt keresnek akkor konyhatündér, nagy mell, szexistennő, vékony, stb, ha férfit, akkor meg izmos, jóképű, és még lehetne sorolni), és ha valaki egy kicsit is nem passzol bele a "képbe", azt meg elhajtják maguk mellől.


Tudom semmi közöm hozzá, de egyrészt velem is fordult már elő ilyen, másrészt ilyen ismerősöm is van.

Közeledni próbáltam egy lányhoz nem régen (egyetemi évfolyamtársam), tetszett, bár duci volt, de nekem bejött. Majd többszöri találkozáskor közölte, hogy nekem semmi esélyem nála, mert neki csak a 190 cm-nél magasabb, izmos, kigyúrt pasik jönnek be, és nem akarja "ennyire leadni az igényeit". Nem tudtam, hogy akkor képen röhögjem (mert tényleg nevethetnékem volt, de nem akartam bunkó lenni), vagy sem, végül hátat fordítottam, és elmentem, de én úgy gondolom, hogy azért húzzuk már meg a határt.


Akit ismerek, az is ilyen. 35 éves férfi, pocakos, igénytelen, de ő várja a sült galambot, mert nehogy már a férfi menjen a nőhöz, de neki akármilyen nő nem jó, neki csak az általa megadott paraméterekkel kell nő.



Miért lesz egyre több ilyen ember? Én úgy vélem, egy kapcsolat és tetszés 2 emberen múlik. Fiú létemre ha én egy sörhasú igénytelen pasas lennék, én akkor is tisztában lennék vele, hogy nekem is változtatnom kéne.

A lányon is elcsodálkoztam, mert alapba nem ilyennek ismertem, de nem akartam megmondani, hogy ilyen hozzáállással és kinézettel élete végéig várhat egy izmos félistenre, mert soha nem fogja megkapni.



Vagy én gondolom rosszul, és manapság ez már "normális"?

Mi a véleményetek?


Ti ismertek hasonló eseteket? Vagy veletek történt már ilyesmi?



22/F



2016. febr. 7. 13:28
 1/7 A kérdező kommentje:
A lány meg az ismerősöm is mondta, hogy őket fogadják el úgy, ahogy vannak. Persze, de ők nem fogadnak el senkit sem, ha az nem felel meg az elvárásaiknak.
2016. febr. 7. 13:29
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeva!

Hát nem gondolod rosszul de ma ez a normálisnak elismert szituációk vannak a gyakorlatban. Nekem is van ilyen ismerősösöm és nála meg Én próbálkoztam nem jött össze akivel meg Ő akart összejönni (jó barátom...volt) az egyszer meghúzta és nem is beszélgetnek azóta egymással, a srác csak erre akarta, hát így járt a csaj. Azóta a csajjal havonta talán egy alkalommal beszélgetek egy pár percet de már nagyon kiábrándultam belőle nem is keresem a társaságát sem, pedig szinte bármit megtettem volna érte, és neki is olyan elvárásai vannak amit az Ő jellemével és hozzáállásával soha nem fog megkapni. Elég jó az ítélőképességem és a meglátásaim és sajnos nem tévedek. Lehet nekem is változtatnom kellene de a radikális nézeteimen kívül más hibám nem igazán van. Munkahelyem van, külsőleg nem az Én asztalom megítélni milyen vagyok, Én elfogadom ilyennek magam és kész, de az biztos hogy ha ilyen maradok akkor az szívás lesz a következő időkben mert egyre több az erkölcstelen és nagyravágyó lány/nő, viszont sajna úszni kell az árral.

22f

2016. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai élet erről szól mindenki többet és jobbat akar kevesebb és kevesebb energiabefektetéssel.
2016. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szerintem visszataszító, amikor egy, már-már (bocsánat) tehén méretű csajnak is olyan magasak az igényei, hogy azon az átlag ember csak nevetni tud. (férfi verzió ugyanennyire gusztustalan)


Velem is történt hasonló:

Szimplán udvarias akartam lenni, erre kinyitottam egy csajnak az ajtót. Megköszönte. Véletlen megint úgy adódott aznap, hogy utánam jött ugyanabba a terembe, így megint megvártam, és fogtam neki az ajtót, mire szó szerint odaböffentette, hogy ne is álmodjak róla, hogy ő flörtöl velem, mert ő csak a sportos fiúkat kedveli, és nem a véznákat. Mondta ezt csaj, aki kb 165 cm lehetett, túlsúlyos, és a képe tele volt pattanással. Én nem bírtam ki, és kitört belőlem a röhögés. Erre fölcsapta az orrát és elment. Másnap már szimplán nem fogtam meg neki az ajtót, ha már ilyen szépen megköszönte a szimpla udvariasságot.

Az ilyenek álomvilágban élnek, viszont én ezt a mentalitást jóval többször látom lányoknál, mint fiúknál, és gondolom erre a szenny női magazinok is rátesznek egy lapáttal, mert már a csapból is az folyik, hogy "akármilyen vagy, gyönyörű vagy mert nő vagy, ha a pasid nem hordoz a tenyerén, dobd ki" stb.

Akinek ilyen magas az igénye, az soha nem fog párt találni magának.

2016. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Filléres kurv*k, milliós igények...
2016. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hányingerem van az ilyenektől, mert én ezt a tulajdonságot iszonyú egoizmusnak tartom.


Nekem is van ilyen csaj ismerősöm (rokon). 25 éves, dagadt mint egy disznó (már elnézést), kibírhatatlan természete van, de persze 20 éves, vízilabdázó, kockahasú, 23 cm-erressel rendelkező srác kellene, mert "neki legalább ennyi jár". Az ilyeneknek egyszerűen nulla önképük van, önteltek, és nincsenek tisztában azzal, hogy a követelményeik mennyire vannak összhangban a saját kinézetükkel, természetükkel. Ezeknek soha nem lesz normális párkapcsolatuk.


Én is már konkrétan elküldtem egyszer egy bálnát a francba, amikor nekiállt ecsetelni, hogy én hogy nézek ki, vékony, alig izmos, nekem biztos nem lesz barátnőm stb. Aztán amikor felvilágosítottam, hogy ilyen igényekkel, kinézettel és stílussal ő bizony egyedül fog megpenészedni, akkor meg fel volt háborodva, és jött az önsajnáltatás, meg hogy nekem biztos bajom van a kövérekkel.


Ennél már csak az a jobb, aki álszenten előadja, hogy csak a belső a fontos, nála csak a belsőt nézzék, miközben ő szinte csak a külső alapján válogat.

2016. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Már előttem említette valaki, hogy a szennymagazinok mennyire egy eltorzított képet közvetítenek az emberek fejébe a világról. Még lehetne itt említeni a különböző közösségi oldalakon megosztott filléres bölcsességeket. Amire felkaptam a fejem a jó múltkoriban, az az volt, hogy egy férfinak a nőre hercegnőként kell tekintenie (valami ilyesmi baromság volt a lényege, amit persze belájkoltak millióan, biztos túlságosan beleélték magukat valamelyik mesébe). Mondanom sem kell, hogy a kedvelők nagy része nemhogy hercegnő nem volt, hanem még szobalánynak se menne el... Szóval eléggé groteszk volt az egész helyzet. Ha valaki 30 éves kora fölött se növi ki ezt a hülyeséget, akkor várjon csak nyugodtan a tökéletes férfira, nőre, az az ő baja.


Nekem egy teljesen átlagos lány mondta, hogy eltolhatom a biciklit, mert nem vagyok szőke, meg a szemem nem kék, meg ugye lehetnék magasabb :D Természetesen azóta is egyedül van (gondolom ez így is marad, ha nem ad le az igényekből). Mondtam neki, hogy talán még gyerekkoromból maradt meg egy mesekönyv, és biztos vagyok benne, hogy abban talál a paramétereknek megfelelő férfit, sőt még herceg is lesz, ezen felül még fehér lóval is rendelkezik. Ha gondolja tehát, szabad óráimban megkeresem neki, és nagyon szívesen odaadom.


Hogy ez miért van így? Mármint miért vannak teljesen elrugaszkodva az emberek a valóságtól? Azért, mert mindenhonnan azt hallják, hogy mindent megérdemelnek, minden jár nekik (az emberi hiúságon, ostobaságon alapszik a fogyasztói társadalom). Tehát a túlburjánzó egoizmusra vezethető vissza. Amúgy a kérdésedben említett leányzót azért érdemes lenne burkoltan elküldeni melegebb éghajlatra, csak hogy érezze a törődést :D

2016. febr. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!