Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Béna vagyok a csajozáshoz....

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Béna vagyok a csajozáshoz. Tippek, ötletek?

Figyelt kérdés
19 évesen itt állok nagyon kevés tapasztalattal, férfiatlanul, egyszerűen nem megy a dolog, nincs meg bennem az, ami egy férfiban meg kell lennie; önbizalom, férfias kinézet, az "igazából jól megvagyok egyedül is" érzés és a jó duma. Ezenkívül társaságba nem járok, mert se a bulizás, se a piálás nem az én világom.

2017. febr. 24. 19:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nem sajnáltatás céljából írtam ki a kérdést, hanem hogy fejlődjek és sikeres(ebb) legyek.
2017. febr. 24. 19:41
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is kezdjük ott, hogy megvannak benned ezek a dolgok, csak szépen mélyen, mert teljesen más a felfogásod. Tehát te generálod magadnak, hogy milyen vagy, nem pedig csak úgy olyan vagy.


Másodszor ne hasonlítsad magad másokhoz, mert mindenkinek más a férfias, van akinek az, hogy 20 centis a fütyköse, van akinek az, hogy szakálla nőtt, van akinek az, hogy nőket ver, van akinek az, hogy felelősségtudatosan cselekszik, és következetes, tehát ezt millióféleként lehet értelmezni. A nők az előbbikből is beválogatnak néha, tehát az agresszívabbakat, mert legalább -úgy hiszik- biztonságban lesznek, mert milyen alfa emberke, hogy agresszív, és mindenki fél tőle, így tőlük is félni fognak, tehát biztonság.


Harmadszor, szerintem a valódi férfiasság, hogy mit takar. Felelősségtudatosság, illetve következetesség. Az előbbi azért fontos, hogy tudd te vagy a felelős akármilyen körülményeid is vannak, és hogy nem a jó Isten, vagy a Jézuska fog kisegíteni, meg nem is a télapó, hanem csak is te tudod megoldani a saját helyzetedet. Ez nem azt jelenti, hogy ne kérj segítséget, mert támpontokat fognak tudni adni az emberek, de csakis te fogod tudni összerakni fejben a dolgokat. Tehát első lépésként javaslom, hogy gondold végig mik a problémáid, és keress rájuk megoldást. De ne úgy gondold végig, ahogy itt tetted, hogy ez lehetetlen számodra, csak sorold fel magadnak, hogy milyen hiányosságaid vannak, és ne úgy fogalmazd meg, "én nem ilyen vagyok, nekem egyszerűen nem megy". Tehát oké, felismerted, hogy nincs önbizalmad, következő lépés: hogyan szerezzek önbizalmat? Utánanézel neten stb, ez a felelősségtudatos cselekvés. Van egy problémád megfogalmazod, és keresel rá egy megoldást. Önbizalmat sokféleképpen lehet szerezni, könyveket olvasol(racionális tudás), gyúrsz, ezektől mind mind többnek fogod érezni magad, mert cselekszel, okosabb leszel, erősebb stb. Tudtommal nem csak bulikban élnek az emberek, akár köszönj be a szomszédodnak, vagy mit tudom én boltba szólíts meg valakit nőket, vagy lányokat, hogy bocsi ne haragudj, merre találom ezt vagy azt, után megmondja, mosolyogsz 1-et, és megköszönöd szépen. Ennyi, nem kell egyből arra gondolni, hogyha beszélni fogsz egy lánnyal, hogy este már le is fog cummantani.(már bocsi a kifejezésért.)


Következetesség. Ez pedig azt jelenti, hogyha valamit megfogalmazol magadban, akkor úgy is cselekszel. Vagy ha valamit olvasol, hogy hmm ez jó lehet, akkor nem csak mondod, hogy hmm de jó lehet ez így, hanem következetesen, úgy is cselekszel. Nem feltétlenül fog az egyik pillanatról a másikra így menni, de próbálkozz.


Végül azt jegyezd meg nagyon, hogy te vagy az életed kovácsa. Olyan lesz az életed, ahogyan fejben megalkotod. Mindenki olyan életet él a jelenben, amilyet a múltban megalkotott magáról. Ergo olyan képet alakíts ki magadról a jelenedben, amilyen a jövőben szeretnél lenni.

2017. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
oh előző vagyok, 21/f, és pontosan tudom mit érzel, mert én is átmentem ezen.
2017. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz. Nos 3 éve gyúrok, de borzasztó genetikám van, pedig kajára, alvásra odafigyelek. Nem nézek ki annyira szarul, de egyáltalán nem látszik, hogy gyúrok. Igazából vannak előnyös tulajdonságaim is, csak ezeket borzasztó nehéz kimutatni. Azt tudom, hogy mindenki a saját sikerének kovácsa, ez az élet legtöbb területén sikerül, csak a nők terén nem:) Igyekszek változtatni. Jöhet azért még komment, ha segítőkész:)
2017. febr. 24. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

A "jól megvagyok egyedül" dolgot felejtsd el! Ember vagy, férfi vagy, hiányzik más emberek társasága, és hiányzik a nők társasága is. A férfiak agya szexközpontú, pár percenként biztos eszedbe jut a szex, mint minden normális férfinak. Szóval nincs olyan férfi a világon, akinek erény lenne, hogy egyedül van. Legfeljebb egy ideig elvan valahogy, de a női társaságra és a szexre egyszerűen SZÜKSÉG VAN.


Önbizalom: az önbizalom akkor jön létre, ha van alapja. Ezt gyakran összekeverik. Azt mondják, hogy "azért nem jön össze a csajozás, mert nincs önbizalmad". Holott az igazság valójában az, hogy azért nincs önbizalmad, mert nem megy a csajozás.


Férfias kinézet: ha tényleg edzel és odafigyelsz magadra, akkor már nagy lépést tettél. Ajánlom még, hogyha módodban áll, fejleszd a ruhatáradat. Ezenkívül egy frizuraigazítás is sokat számít.


Jó duma: ezt csak gyakorlással tudod fejleszteni. Beszélj, kommunikálj. Például vállalj diákmunkát egy telefonos call-center munkakörben, ott aztán beszélhetsz eleget, és még némi zsebpénzed is lesz.


Bulizás, piálás: A piálást nem csak úgy lehet értelmezni, hogy minden hétvégén ronggyá iszod magad. Ha beülsz egy sörre, az még nem bűn. A hangsúly azon legyen, hogy szociális életet élj.



Végül pedig a saját tapasztalatom. Ahhoz, hogy sikeres legyél a nőknél, a fejedben annak a tudatnak kell lennie, hogy neked ez jár. Nem csak te is megszerezheted, hanem JÁR. Kezdeményezz nőknél, mert neked JÁR az ő figyelmük, beszélgess velük, mert neked JÁR az idejük, törekedj a szex elérésére, mert neked az JÁR.


Ha más van a fejedben (tehát ilyen jófiús gondolataid vannak), akkor már esélytelen vagy!


És egy plusz tanács: Menj el egy fizetős nőhöz, ha máshogy nem jön össze. Az majd ad egy erős löketet és átlendít a nehéz időszakon. Utána magabiztosabb leszel, elvégre: felhívtál egy idegen nőt, akivel szexuális kapcsolatot létesítettél, és önként vállaltad, hogy belemész a szituációba. Megtapasztalod a szexet, és amikor a lányokkal interakcióba kerülsz, már nem egy szűz fiúként fogsz magadra gondolni.

(És nem, ez nem ciki, vagy ilyesmi. Egyszerűen olyan állapotban van az életed, hogy segítségre van szükséged. Sokak vannak ugyanilyen helyzetben. Ez kb. olyan, mint amikor biciklizni tanul valaki, és először pótkerekeket használ. Kell némi segítség az elején, hogy utána már saját erődből tudj menni az utadon! Bár én is megtettem volna már 19 évesen, rengeteg lelki fájdalomtól kímélhettem volna meg magam!)

2017. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A legelső lépést megtetted a fejlődés érdekében. Sikerült belátnod, hogy béna vagy a csajozásban. Most a feladatod nem más, mint az alapoktól kezdve építkezni. Mit is jelent ez? Óó igen, nem szóltam még, de az átlagnál szókimondóbb vagyok, úgyhogy ne lepődj. Na de ne ijedj meg, nem foglak megenni. :)

Szóval mit is értek az alapozás alatt? Ha nem szeretnél felesleges köröket menni mint én a fejlődésem alatt, akkor most figyelj nagyon mert sz..ni fogsz mint a torkosborz. Először is nézd meg a magaddal való kapcsolatod. Szereted magad? Tiszteled magad és bízol magadban, mert tudod, hogy bármit elérhetsz? Ha tőzsdén rakhatnál pénzt arra, hogy X év múlva eléred a céljaid képes lennél minden pénzed feltenni? Az alap az, amikor ezen kérdésekre igennel tudsz válaszolni. Van egy jó módszer ennek fejlesztésére. Tűzz ki kisebb célokat életed bármely területén ami kihívással jár, amivel a komfortzónádból kiléphetsz. Ilyen például utcán leszólítani valakit, ismerkedni suliban/munkában stb. Ezeket ünnepeld meg, így megtanítod magadat újra bízni magadban. Azon fogod kapni magad, hogy jó érzés a bőrödben lenni. Na innen lehet építkezni. Kemény? Kib...ott kemény ;) De egyszer sem mondtam, hogy egyszerű dolgod lesz. Ennél a résznél választás elé állítalak: vagy most hagyd abba az olvasást és felejtsd el, vagy vállald ezt a kemény utat és olvasd tovább. Rendicsek? Még nem késő abbahagyni..

Itt sem késő abbahagynod az olvasást, de ha már itt jársz valószínű érdekel a folytatás. A következő dolog amit említek hihetetlenül fontos. Legyél igazi. Manapság a teljesen őszintén viselkedő emberek nagyon ritkák. Amit ez alatt értek az az, hogy tedd azt amit akarsz, akkor amikor te akarod. Ne akarj megfelelni senkinek. Ne azért mondj valakinek valamit, mert bizonyos reakciót akarsz tőle. Hanem mert azt gondolod. Ha képes vagy az érzéseid szerint beszélni, cselekedni 100%-osan, annál férfiasabb dolog nincs. Ne higyj olyan tanácsoknak amik azt mondják, hogy ahhoz, hogy férfias legyél ilyennek vagy olyannak kell lenned, mert ha úgy teszel akkor megjátszod magad, ergo magadnak hazudsz. Kezded érezni? Ha úgy érzed rossz amit írok, pontozd le. Ha nem tetszik, hogy beszólnak, szólj vissza. Ha nem tetszik ahogy valaki viselkedik, megmondod neki. Ha sírni van kedved, akkor sírsz. Ha nincs jó kedved, nem is játszod meg magad más előtt. És a többi.. Nem tudok elmenni amellett sem, hogy ahhoz, hogy vonzó férfi legyél, nem szabad, hogy a nők körül forogjon az életed. Mindent a saját boldogságod miatt tegyél. Tedd meg azokat, amiket bánnád a halálod előtti pillanatokban, hogy nem tetted meg. A céljaid a te céljaid legyenek akármilyen őrültek is, ne másokat akarj vele lenyűgözni. Ne legyél szeretetk..va :) Te megadod magadnak a szeretetet, nem kell, hogy mások szeretetéért képes legyél beáldozni férfiúi mivoltad. Mivel említetted a kinézetet, arról annyit mondanék, hogy hozd ki magadból amit lehet, majd fogadd el magad úgy ahogy vagy. Egy igazi férfi nem egy cicababa aki aggódik vajon elég csinos arcocskája van-e, vagy éppen 1 centivel nagyobb-e a bicepsze mint 17 napja :) Ha ezeket a dolgokat betartod, akkor lesz önbizalmad, férfias leszel és jól megleszel "egyedül is". Ezt pedig kombinálva a kihívásokban szereplő szocializálódással betonkeménnyé teszi a személyiséged. Na mit szólsz, kisfiú, képes vagy változni? Ragadd meg azt ami a hasad alatt van, mert vesztesként fogsz a föld alá kerülni ha így folytatod és ami annál is roszabb sosem lesz lehetőséged jóvá tenni. Itt az idő! Ma kezd el, legalább apró lépésben. Ahogy az előttem szóló írta, bekell vállalnod, hogy ez a te felelősséged. Csak te vagy a felelős a leendő sikerért is!

És így zárszóként annyit tennék hozzá az egészhez, hogy a fejlődés során nyitottnak kell lenned ezen a téren való tanulásra. Szerencsés korszakban élsz az internet világábán. A kezedben van minden. Hajrá!

2017. febr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó két választ is. Teljes mértékben egyetértek veletek, igaz azt hozzá kell tennem, hogy 3 éve volt egy szexkapcsolatom, szóval szűz nem vagyok. Hogy akkor hogy tudtam ezt összehozni, fogalmam sincs, pedig gondolkozok rajta, hogy miben voltam más. Igazából mindig egyre jobban és jobban veszem rá magam azokra, amiket fentebb írtatok, szóval haladok, csak még nem az igazi. Már képes vagyok mosolyogni az utcán, kihúzni magam, ugyanúgy nyúzom a vasat és sose adom fel. Még egyszer, köszönöm.
2017. febr. 25. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!