Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van nekem egy kedves szép...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van nekem egy kedves szép aranyos barátnőm? Anyukámék nem engedik hogy vele legyek együtt? Egyszer haza vittem utána már nem?

Figyelt kérdés

Amint anyukámék megtudták hogy dohányzik egyből elküldték én meg jól kikaptam. Azt mondták lesz másik okosabb szebb, de 8 éve ismerem. Nagyon szeretem és nem akarom elhagyni?

Szerintetek mi a helyes?

Legyen új tiszta lap vagy maradjon?

Kérlek szülő/gyerek válaszát várom?

17/f



2018. márc. 28. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nehogy mások miatt hagyd el. Ha szereted akkorkitartasz mellette bármi van. Bár...annyira nem szeretheted, ha feljött a tiszta lap meg hasonlók...
2018. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem igaza van a szüleidnek, aki dohányzik, az nincs mit ott keressen. Találsz magadnak egy rendes lányt, akinek nem lesz bagószagú a szája.
2018. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha szereted maradj vele, nehogy már a muter mondja meg kivel legyél együtt.. A te életed.


18/F

2018. márc. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Ha tényleg szereted és vele akarsz lenni, akkor kakild le a szüleid véleményét, és maradj együtt a lánnyal! Egy kapcsolatban nem az a fontos, hogy valaki cigizik-e vagy nem, hanem hogy bánik a másikkal stb...

Egyébként sincs gond a dohányzással, amíg meg tudjátok beszélni hogy amikor veled van akkor nem dohányzik (már persze ha zavar a füst, vagy ha cigiszagú leszel), és amíg nem próbál meg akaratod ellenére belevinni a cigizésbe (nem tudom mennyire vagy befolyásolható, és hogy ő milyen ember, szóval lehet hogy ez meg se fog történni). Esetleg megpróbálhatod rávenni hogy szokjon le, persze nem erőszakosan, hanem mondod neki pl hogy "szeretném ha kevesebbet cigiznél mert neked is jobb lesz az egészséged" stb, a fontos hogy ne erőszakolj rá semmit, és főleg ne a szüleid miatt, hanem úgy, hogy érezze, fontos neked ő és az egészsége.

(Még annyit hozzátennék, hogy nem értem a szüleidet, hiszen a cigi az úgymond "csak" cigi, ha azt nézzük hogy mások ebben a korban rendszeresen félholtra isszák magukat vagy drogoznak... persze, a cigi is súlyos egészségügyi problémákkal jár, de az nem egy olyan szer ami az ember elméjét is képes károsítani, az alkohollal és a drogokkal ellentétben. Sőt, szerintem a dohányzásról az legkönnyebb leszokni, hiszen van ami helyettesíti: nikotintapaszok, e-cigi... Szóval szerintem a szüleid ezzel az eltiltás dologgal erősen túlreagálták.)


Bocsi hogy kisregényt írtam, csak kijött belőlem a tanácsadó :D Remélem, tudtam segíteni.:)

18/L

2018. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Szoktasd le a dohényzásról. Ha nem tudod akkor meg tarts ki mellette. Nem ismerhetem a szüleidet, de ha nem értik meg a dolgot akkor velük van a gond.
2018. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha szereted, akkor tarts ki mellette, 17 évesen már elég érett kell, hogy legyél ahhoz, hogy te önállóan dönts a párválasztással kapcsolatosan.


Ha téged is zavar a dohányzása, akkor próbáld megbeszélni vele: nem azért, hogy az anyukádéknak tessen, hanem azért, mert téged zavar, és hátha neki is rossz az, szenvedélybeteg, és egy kis segítséggel leszokna. Viszont akarata ellenére soha nem tudod megváltoztatni még te sem. Fából nem tudsz vaskarikát csinálni.


Azt meg kell, hogy jegyezzem, hogy 17 éves létedre a helyesírásod, fogalmazásod kb. olyan, mint egy 8-10 évesnek. Nem akarlak bántani, de szerintem gyakorolj még egy kicsit, olvass sok könyvet, és írj fogalmazást stb. és ellenőriztesd valakivel, aki ezen a téren jobb nálad, és jóban vagy vele.

2019. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!