Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » NE áltassuk már egymást,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

NE áltassuk már egymást, miért adtok olyan választ/tanácsot amit ti soha nem tennétek meg?

Figyelt kérdés

Olvasgatom már pár napja ez a topicot és a legtöbb válasz a normálisan feltett kérdésekre is olyanok amit ti tuti, hogy nem csináltok. Más életébe biztos egyszerűbb belekötni/belepofázni mert rád az semmilyen hatással nem lesz. Miért adtok olyan tanácsokat (eleve néha az is látszik semmi tapasztalatok nincs a témában)amiket ti vagy nem is csináltatok vagy soha nem is voltatok hasonló körülmények között sem.


Én véleményeket szoktam mondani esetleg opciókat de soha nem mondom meg senkinek mit csináljon! Ki is vagyok én, hogy utasítsak másokat valamire, én sem szeretem ha nekem mondják meg mit tegyek nem, hogy még én mondjam meg mit csináljon valaki.


Most arra gondolok mikor kiírja valaki, hogy "barátnő kell hogyan szerezek" "tetszik, mit csináljak?" stb.


Erre jönnek az olyan válaszok "legyél férfi ne picsogjál menj le az utcára és szólítsd le aki tetszik" most ezt fejteném ki bővebben mert minap szemtanúja voltam egy ilyen helyzetnek.


Alapjáraton szerintem ha 2-3 ilyen esettel találkoztam (nem tudom ez jó-e vagy sem de mivel olyan sokan írják a random emberhez menj oda és beszélj vele kommenteket szerintem rossz) mikor két vadidegen találkozik és az egyik megtetszik a másiknak és leszólítja (csak fiúk voltak, lányok valahogy sose szólítanak le senkit :) )


Tehát pont tegnap volt ez az eset, megyünk lent a Westend aluljárójában ismerőseimmel és egy 20 körüli srác meg 2 haverja (mi mögöttük mentünk) sétálnak egyenesen mikor velük szemben jön 2 lány, itt a 20 év körüli srác az egyik csajt leszólítja egy csajozós szöveggel, a csaj egy pillanatra megáll (gondolom hirtelen jött neki, kicsit le is fagyott) majd a sráccal elkezdett kiabálni a csaj, hogy "mit képzelsz magadról" meg egy "ilyen csúnya fejjel, hogy mersz az utcára menni"(??, szimpla nem, vagy a van barátom már lejárt lemez?) Oda is mentünk a 3 sráchoz, hogy minden rendben van-e, meg beszélgettünk velük.


Szóval csak azt akartam, hogy lehet ő neki is azt tanácsolták(akár itt akár a haverjai mondták) menjen oda valaki random csajhoz az utcán aki tetszik neki és szólítsa le, és itt az oldalon is az olyan tippek jönnek, hogy "mit veszíthetsz" "menj oda" "ne legyél beszari"


Az ilyen kommentelőket kérdezem most, ők őszintén csinálnak is olyanokat amit tanácsolnak?

Vagy csak más életébe szeretnek beledumálni?


Nem azt mondom ne ismerkedj utcán és ha egyszer el is utasítottak, hogy ne próbáld újra, meg ők többen voltak volt neki valaki mellette aki támogatja (meg most mi is bár ez másik téma hányan segítenek/támogatják a vadidegeneket ha előttünk történik egy ilyen eset, általában a telefon/a föld bámulása megy...) de akik itt kérdéseket tesznek fel azok általában magányosak és nincs senkijük ezért keresnek párt. Na most egy ilyen embernek aki már alapjáraton is meg van törve történik vele egy ilyen eset lehet az egésztől elveszi a kedvét még az is lehet traumaként fogja megélni.


Kell egy felfogás és magabiztosság, stílus ehhez a random leszólításhoz. Én mondjuk visszaoltottam volna a csajt, hogy nem is hozzád szóltam hanem a barátnődhöz vagy valami de így nem beszélhet egy idegen emberrel még ha nem is tetszik neki.


Nektek mi a véleményetek erről a témáról?

Esetleg az esetről? (Lányok? Fiúk?) Ki mit csinált volna?


Esetleg ha valamit rosszul látok, ne féljetek leírni!



2018. máj. 20. 15:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
nem volt türelmem végigolvasni ezt a fölösleges regényt, DE! egy darabig vszeg tényleg nem fogadja meg még maga sem az ember, amit ő adott, de ha már elég csalódás éri, akkor okosabb lesz, és elkezd tényleg azok szerint a tanácsok, elvek szerint élni. persze mondanom sem kell, hogy ez általában nem tinédzser korban történik meg, vagy legalábbis nem annak az elején.
2018. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 I noor Y ***** válasza:
93%

Arrol én nem tehetek hogy ez a lány így viselkedett

Mindig vannak ilyenek és általában nem kell velük foglalkozni

Nem szabad hogy megtörjenek

Csak menni kell tovább felemelt fejjel


Ez nem jelenti azt hogy én ezt megtudom csinálni

Hanem ez azt jelenti hogy én nagyon szeretném ha ezt a helyzetet így tudnám lereagálni

2018. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kicsit erről beszélek amit te most prezentáltál, nem olvastad végig de hozzászólsz. Kicsit ilyenek ezek gyakori kérdések hozzászólói is nem tapasztaltak olyat amilyen témához szakértőként hozzászólnak. (tisztelet a kivételnek mert tényleg vannak normálisak, csak néha elolvasok egy nagyon jó értelmes kérdést és problémát és elrontják a válaszolók az egész posztot... ilyenkor privátban írok neki és próbálok segíteni szegényen :( )


De nézzük a hozzászólásódát is. Mi az, hogy "maga sem fogadja meg amit tanácsol" konkrétan akkor írhatom azt hogy ugorj a kútba nekem úgy se kell neked meg vagy bejön vagy sem és majd később "nem tinédzser korban" rájövök jó volt-e vagy sem? Pont erről beszélek csak írtok jobbnál jobb tanácsokat és mások életét teszitek tönkre. Olyan bonyolult lenne CSAK olyan témában hozzászólni amit már átvészeltél vagy van tapasztalatod benne?

2018. máj. 20. 15:57
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

"Én mondjuk visszaoltottam volna a csajt"

Miért is nem tetted meg? Miért itt jár a szád, miért nem ott védted meg a srácot? Te is csak egy szokásos nethuszár vagy ezek alapján.

Mellesleg egy magányos ember hogyan akar kialakítani kapcsolatot, ha nem ismerkedéssel? Pofára lehet esni valóban, ahogy az interneten is, mikor a profil alapján csudajó csajszival/pasival találkozol élőben és kiderül, hogy mennyire felszínes.

Aztán azokról ne is beszéljünk, akik pár visszautasítás után idejönnek alpári stílusban fröcsögni, sajnáltatni magukat és az összes nőt büdös r*b.ncnak kiáltják ki. Talán ismerik mindet a világon? Nem? Akkor meg ne általánosítsanak. Az ilyen emberek különben is max hasonló stílusú válaszokat érdemelnek. Elvégre miért is kéne kedvesnek lennem azzal, aki látatlanban is már egy riherongynak ítél?

Egyébként nem, nem mindig adok olyan tanácsot, amit én is megtettem már. Nyilván ha valakit egyértelműen megcsal a párja, nem fogom azt mondani, hogy ugyanmár, ne törődjön vele, csak azért, mert annak idején én homokba dugtam a fejem.

2018. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

I noor Y: Igen, én is csak tanácsokat szoktam írni lehetséges opciókat amik akár segíthetnek is.


Mi is azt mondtuk a srácnak, "fel a fejjel egy ilyen lánytól nem is akarnál semmit "


De akik nincsenek ilyen állapotban (ezt értettem felfogás alatt) mert egyedül vannak nincsenek barátai de szeretne ismerkedni az mit tegyen? Ezért kell megválogatni kinek is írod a tanácsodat mert ami segíthet az egyiknek az nem biztos, hogy neki is. Hiába neked bejött ez az utcáról felszedni valakit nem vagyunk egyformák lehet neki nem jönne be.

2018. máj. 20. 16:02
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az utcán való leszólítás bevállt.

Sajnálom, hogy neked nem.

2018. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 I noor Y ***** válasza:
100%

Hát figyelj vki kiir egy kerdest

Es ennyi

En abbol rola nem fogok tudni sokmindent

Nem tudom milyen szemelyiseg meg semmi

Ha segiteni akarsz akkor elmondod h szted mi lenne az adott helyzetben az optimalis

Ennyit tudsz tenni

Nem torvenyszeru h mindig bejon

2018. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 I noor Y ***** válasza:
100%

Ez az élet

Sok sikert mindenkinek

2018. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#4 Mert az ilyen "hölgyek" szóra sem méltandók, nem velem történt így nem is éreztem kötelességemnek beszólni. Velem nem beszélhetne így de nem vagyunk egyformák a srác nem tett semmit. Nem cselekedhetek mindenki helyett, a sráchoz odamentünk mert elég rosszul esett neki kicsit megvigasztaltuk és ennyi. De szerintem ez is több amit a legtöbb ember tenne. (voltak ott többen is nem csak mi láttuk viszont még így is mi tettük a legtöbbet)


Igen ismerkedéssel de ha elmegy egy fesztiválra vagy egy bárba,kocsma akármi. Nem feltétlen az utcán mert akkor ilyenek lesznek, de írtam is hogy nem kell visszariadni egy elutasítástól viszont ahhoz hogy ez leperegjen rólad kell egy felfogás.


Láttam ilyeneket de ezeket végig se olvastam(és nem is kommenteltem) nem kell mindenhez hozzászólnom. Én sem kedvelem akik általánosítják a nőket az ő személyes tapasztalatai alapján.


Leírhatod ott a véleményed de a te kedvedért úgyse fogja visszafogadni/dobni. Kérdezett valamit és várja ki hogyan látja a helyzetet most ha annyit kap válasznak "ja, dobd ki a szemetet" ebből mit szűr le?

2018. máj. 20. 16:15
 10/18 A kérdező kommentje:

#6 ez az eset pont nem velem történt, de ha már itt tartunk én is szólítottam már le lányt (mondjuk nem utcán hanem héven, utolsó hévvel mikor mentem haza és egy lány egyedül ült egy 4-es helyen odaültem mellé és eldumáltunk az időt, nem kerestem partnert nem is lett belőle semmi csak jót beszélgettünk)

De pont ezt mondom nem vagyunk egyformák ami valakinek bejön a másiknak nem.


#7: Pontosan ezt mondom és én is ezt teszem. Komolyabb tanácsot csak privátban szoktam mikor már 4-5 levelet írtunk és tudom mi a helyzet vele, milyen a személyisége stb.

2018. máj. 20. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!