Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Dinamikus egyensúlyozás...

Dinamikus egyensúlyozás számítása?

Figyelt kérdés

Adott az alábbi tengely:


[link]



Teljes hossza: 1,5 ; tömege: 380 kg


Ismert a tömegközéppontjának helye, illetve a tehetetlenségi nyomatéki tenzor a tömegközéppontban (S), és az ábrán felvett koordinátarendszer origójában (O)


Statikus kiegyensúlyozás azt könnyen ki tudtam számolni. Ha a forgattyúcsap körül van megforgatva az alkatrész, ekkor ellenoldalon: r=0,4 m sugáron elhelyzett ~84kg ellensúllyal a forgattúycsap tengelyvonalába tolható a tömegközéppont.


Tekintve azonban, hogy az alaktrész elég hosszú, így dinamikusan kell kiegyensúlyozni.


Azokat a tömegeket akarom meghatározni, melyeket a tengely gyártása, megmunkálása során, kiegészítőleg fel kell szerelni, annak érdekében, hogy ne rázza szét a gépet.



Sajnos a dinamikus kiegyensúlyozásról midenhol csak olyan cikkeket találok, ahol méréssel határozzák meg ezen tömegek értékét és elhelyezését.


Ha valaki számolt már hasonlót, kérem írja meg, hogy mi ennek a számításnak a menete.



2019. aug. 18. 16:29
 1/3 anonim válasza:
35%
Az ember matematikaja kimerul egy par szabalyos alakzat szamitasaban (kocka, kup, gomb). Ha valami komplexebbet kell, akkor mar merunk.
2019. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is megtaláltam, röviddel mielőtt linkelted.. Annyi, hogy ez ugye a csapágyerők mérésére épít, az meg nekem mismeretlen, de az összefüggések fel vannak írva végülis.

Megpróbálkozom kiszámolni, kösz :D

2019. aug. 19. 13:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!