Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tipmixen 7 mecset szeretnék...

Fener kérdése:

Tipmixen 7 mecset szeretnék megrakni minden féle kimenetelbe hány féle kombinációja lehet?

Figyelt kérdés
az elemek száma N=7 a kedvező esetek száma K=3 Hazai Vendég V döntetlen lehet a meccs én ugy gondolom h az összes kombináció ami lehetséges ezzel a 7 meccsel az n^k azaz 343 kombináció szerintetek jól számoltam ? a taktika lényege hogy 7 mecset megrakni a lehetséges összes kimenetelbe és hogy biztos legyen közte nyerő az az 7/7 találatos... köszi a válaszokat előre is

2019. szept. 1. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem jó, de mégse. Nem 7^3, hanem 3^7=2187
2019. szept. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A meccsek függetlenek. De a sorrend számít, hiszen a 7 meccs közül nem az a lényeg, hogy mennyi h v d lesz, hanem hogy konkrétan melyik meccs lesz h v d.

Első meccs kimenete 3 felé lehet.

A második meccs, ha az első H, szintén 3 felé lehet, ha D akkor is, ha V akkor is. Tehát a meccsek kimenetének a számossága 3x3, azaz szorozni kell.

7 meccs esetén 3x3x3x3x3x3x3 = 3^7


Másik logika: hány elem közül tudok választani? Első meccs 3, második 3... Tehát 3^7



A lottó esetén fogynak a választható elemek. Ezért első húzás 90 szám, második 89, harmadik 88, 87, 86. Csakhogy itt sorrendiséget is felállította, ami nem számít, mivel mindegy melyik húzás mikor történt, ha elsőre húztam ki az 1-est, vagy utolsóként, ugyan az lesz a sorsolás.

Tehát 5 elemet hány felé képpen tudok sorrendbe rakni? Ennyivel többször számoltam meg az eseteket. Sorrend : első helyre 5, másodikra 4, 3, 2, 1 elemből választhatok.

(90*89*88*87*86)/(5*4*3*2*1) = (90*98*...*2*1)/[ (85*84*...*2*1)*(5*4*3*2*1)] = 90! / [85!*5!] = 90 alatt 5


Tehát a független események valószínűsége fontos, fontos az alkalmanként kiválasztott elemek száma, fontos a sorrendiség.

2019. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! mentek a zöldek :)
2019. szept. 2. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!