Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Formalizálja a predikátumkalku...

Formalizálja a predikátumkalkulusban az alábbi ítéletet: Van páros prím. (P (x) : „x prím”; E (x) :„x páros”). Adja meg a fo rmula tagadását úgy, hogy abban ne legyen kvantor tagadása, majd a tagadott formulát fordítsa „köznyelvre”?

Figyelt kérdés
Minta ZH feladatban szerepel, és nem tudom, hogy hogyan kéne megoldani. Aki ért hozzá és segít, annak nagyon köszönöm!
2019. okt. 9. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Két kvantor van:

Egzisztenciális - létezik, van. Jele: fordított nagy E (mobilon nem találom)

Univerzális - minden, mindig. Jele:∀.


Formálisan: (kvantorral és matematikai jelekkel írd, csak én androidrol vagyok)


"Létezik" n eleme N: P(x) és (háztetö jel) E(x)


Kvantifikált kifejezés tagadása:

Létezikből minden lesz, mindenből létezik lesz, és amire vonatkozik, az tagadva van.

Szóval létezik A tagadása: "minden(re igaz, hogy) nem A. Ez ekvivalens azzal, hogy "nem létezik" A.


Használj De Morgant azonosságot.


Remélem segítettem (mobilról ennyire telik)

2019. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. okt. 9. 08:16
 3/3 dq ***** válasza:

(∃ x, x ∈ N)(P(x) ∧ E(x))

(∀ x, x ∈ N)(¬(P(x) ∧ E(x)))

Minden x természetes számra nem igaz a következő állítás: x prím és x páros.

2019. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!