Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Alkalmazott tudományok

A kérdés

( (A V B) -> B) -> (A V B) Ez tautológia? Megoldottam, de nem tudom, hogy jó-e ez a megoldás.

Nekem ez jött ki:

(¬(A V B) V B)->(A V B)

(¬A ∧ ¬B) V B)->(A V B)

¬A ∧ (¬B V B)->(A V B)

¬A ∧ True ->(A V B)

¬A -> (A V B)

Tehát nem tautológia, mert

A->(A V B)

Ez így jó vagy teljesen rossz? Ha teljesen rossz, akkor mit rontottam el?

Keress kérdéseket hasonló témákban: tautológia, logika

okt. 9. 19:49  Privát üzenet  

A válasz

"Egy logikai formula tautológia, ha a változók minden lehetséges igazságértékére igaz műveleti eredményt ad."

Ha A és B is hamis, akkor ( (A V B) -> B) igaz. De akkor az ettől jobbra levő (A V B)-nek is igaznak kéne lennie, mert implikáció van köztük. Tehát létezik hamis eredmény, nem tautológia.

Ami neked kijött (A->(A V B)) tautológia. Ennél a lépésnél rontottad el:

(¬A ∧ ¬B) V B)->(A V B)

¬A ∧ (¬B V B)->(A V B)

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont okt. 9. 20:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik alábbi megoldás jelentene többet CO2 és környezetterhelés szempontjából? Melyik hatékonyabb?
Hogyan alakulhatna ki immunitás egy populációban ha az egész állományt lemészárolják?
A szubatomi világ felfedezése idővel valóban megoldás lehet az időutazásra?
Hogy kell kiszámolni, hogy mekkora legyen a nyers porcelán, ha égetéskor zsugorodik 20-30%-ot?
Létezik más megoldás az erőműveknél?
Létezik komplex megoldás arra, hogy cos (x) = 2?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Alkalmazott tudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!