Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a magyarázata?

Mi a magyarázata?

Figyelt kérdés

Hogyan kommentálnád, mi történik?


1 perc 28 másodperces videó:


[link]


Bármi részletre rávilágíthatsz.



2019. nov. 10. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A növényzettel fedett talaj vízmegkötő képessége sokkal jobb. Úgyhogy ha nem akarjuk, hogy rendszeresen elöntse a víz a településeinket, növényeket kéne ültetni. Akkor nem kéne azt néznünk, ahogy patakokban folyik az úttesten és a járdán.


Bár látná ezt a videót minden polgármester!!!

2019. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sűrű gyökérzet élő szivacsként működik és szűri is a vizet...


Az első dobozban csak simán átfolyik a humuszrétegen.

2019. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A magyarázat az, hogy ez nem egy tisztességes kísérlet.

A természetben a növényzetnek van eróziócsökkentő, vízmegkötő, lefolyáslassító, felületvédő, stb. szerepe, ez tény.

De ebben a "kísérletben" semmi ilyen hatás nem tud érvényesülni, ez jól látható. Nincs rá idő, nincs rá mód.

A növényeket beültették X idővel korábban, öntözgették. Ettől maga a talaj is összeállt, a szemcsék fogják egymást, a - feltehetőleg nagy mennyiségben jelen lévő - rostok természetes szűrőt képeznek. (Rostok nélkül nem fog így átfolyni a víz az ültetőközegen, letömörödik egy erősebb öntözés alatt.)

Nem is látni, hogy meddig van a növényes edényben a föld (vagy egyéb), és hogy milyen anyagú. Én arra tippelek, hogy barna lehet teljesen, mert főleg tőzegből áll, vagy netán tiszta kókuszrostból, mer különben kizárt, hogy ennyire tiszta víz jöjjön ki alul. A talajszint meg a felső kifolyó alatt van pár centivel, ez is biztos.

A bal oldali edényben pedig apró szemcsés talaj van, ami a rengeteg víz miatt összetömörödik, nem nyeli el a vizet.

Én be szoktam ültetni cserépbe évente vagy 200 növényt, és tudom, hogy az első öntözéskor hogyan viselkedik a föld, meg néhány öntözés múlva hogyan viselkedik. Teljesen kizárt, hogy itt a növényzet okozza a különbséget.

2019. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!