Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vélemények a SpaceX Starlink...

LeonScottKennedy kérdése:

Vélemények a SpaceX Starlink projektjéről?

Figyelt kérdés

A tervek szerint 2021-re a szatelitek teljes lefedettséget fognak biztosítani az egész Földön. (már volt 60 teszt kilövés, elvileg működőképes a dolog és most kezdik meg az éles kilövéseket)

Valóban megvalósítható lesz? Valóban számíthatunk arra, hogy 2021-től ingyenes lesz az internet az egész világon? Vagy ez csak egy újabb lázálma a megváltónknak, Elon Musknak?


2019. nov. 11. 02:04
1 2
 1/16 Magic válasza:
Nem hiszem, hogy ebbôl mármi is lenne 🙄🙄
2019. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Magic válasza:
*bármi
2019. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 EagleHUN ***** válasza:

A csillagászok é sok más szervezet is tiltakozik ellene.

Valószínű elbukik a project.

2019. nov. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"ingyenes lesz az internet az egész világon"

[link]

Én egy szót sem látok arról, hogy ingyenes lenne. Egy újabb szolgáltató, nem a megváltó.

"SpaceX intends to provide broadband internet connectivity to underserved areas of the planet, as well as provide competitively-priced service to urban areas"

2019. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyelőre úgy tűnik, megcsinálják. Ezek friss hírek:

[link]

[link]

2019. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy Elon szeretne ingyen internetet mindenhová. De hogyha fizetős is lesz, akkor is biztos jóval olcsóbb lesz mint az internetszolgáltatók, mivel ha nem akarna mindenki azonnal áttérni és megfürdőzni Elon isteni áldásában, akkor nem érné meg az egész fáradtságot.
2019. nov. 11. 15:01
 7/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Valóban megvalósítható lesz?"

Igen. A SpaceX rendelkezik a szükséges kapacitással, gyártásra, felhordásra is. És valószínűleg a financiális háttere is meglesz.

De ha nem szorítják le iszonyatosan a holdak fényvisszaverését és nem fejlesztenek nagyságrendeket a műholdpozíciók figyelőrendszerén globálisan, akkor a csillagászok, egyéb műhold- és űrhajó-indítók is kinyírhatják a projektet.

Amúgy az optikai csillagászatra a hatása megfelelő albedo esetén kivédhető, de hogy a rádiócsillagászat hogy védi ki a hatást, az kérdéses.


"Valóban számíthatunk arra, hogy 2021-től ingyenes lesz az internet az egész világon?"

Kizárt.

A fenntartási költségeket nem fogják tudni reklámcégekből fenntartani.

Mindenesetre a net-árakat erősen leverheti egy ilyen mindenhol és mindig jó térerővel elérhető rendszer.

Már az otthonit.

Mert a mobileszközökre átjátszó-erősítő tornyok nélkül ez nem lesz elég.

De persze ha a nagy szolgáltatók ráállnak, akkor konkurenciája lehet a tenger alatti kábeleknek.

Egyben, ahogy kimondtam a nagy szolgáltatókat, máris tudható ebből, hogy ingyenes nem lesz addig, amíg a pénz mint olyan létezik. :)

2019. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez kb. az ellenőrizetlen, pontosabban egy helyen ellenőrzött internet. Gondolj bele, a kínaiak vagy az oroszok hogy fognak tiltakozni. Valamelyik cikkben említik, hogy a szolgáltatások egy részét az USA hadseregnek ill. tudományos célra szánja E.Musk. Lehet sejteni, milyen szinten fog ráülni a hírszerzésük. Az csak egy naív kép, hogy független magánkézben lesz az internet forgalmának jó része.
2019. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hmm, érdekes. Kim dzsong unnak biztos nem fog tetszeni hogy jön az áldás az űrből. Azt fogja hinni kémkednek utána. És mi a helyzet a sugárzás nagyságával? Engem nem zavar az én agyamat sugározhatja Elon ahogy akarja csak azért kíváncsi vagyok.
2019. nov. 11. 16:19
 10/16 Wadmalac ***** válasza:

Tényleg erősen figyel az USAF, ha erre ráállnának, mindjárt jobban irányíthatnák a katonai drónjaikat világszerte.


De azért nem csak katonai előnye lenne.

gondoljunk a globális kereskedelmi, teher- és személyszállító légiforgalomra.

Annak még ma is vannak hatalmas "halott zónái" kommunikációban az óceánok felett. Az meg nem túl biztonságos.

És ez csak egy példa.

2019. nov. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!