Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni lényegre törően (esetleg egy példán keresztül) a konfidencia-szint és a szignifikancia-szint közötti különbséget?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 23:35
 1/3 A kérdező kommentje:

Na rájöttem azóta, csak rohadt idétlenül volt megfogalmazva a jegyzetben ami előttem volt


Persze ha valakinek van gyakorlati példája, arra kíváncsi vagyok: túl száraz ez a téma és jó lenne ha tudnám kötni valami életszerű példához

2019. dec. 5. 00:20
 2/3 anonim válasza:
99% annak megbízható valószínűsége, hogy 75 és 90 éves emberrel nem fogunk találkozni a szombati heavy metal koncerten. De csak 80% annak megbízhatóan becsült valószínűsége, hogy 60 és 90 év közötti életkorú emberrel sem fogunk találkozni. Ezt a két példát hoztam, hogy a százalékos becslés fogalmi körét és a megadott konkrét paraméterek fogalmi körét összehasonlíthasd. Erre utal a konfidencia-szint és a szignifikancia-szint. (Lehetne ragozni, hogy a százalékokat is "felparcellázod" és azt mondod, hogy 75 és 80% között van annak valószínűsége, hogy 45 és 60 éves emberekből találunk legalább 8 személyt az 550 résztvevő között. De ebbe ne menjünk bele :)
2019. dec. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát a lényege az, hogy (valamiért) nem tudjuk integrálni a normál eloszlás sűrűségfüggvényét, de egy csomó gyakori esetre ki van számolva a sztenderd normális eloszlás alatti "farok" rész balról is, és jobbról is a -végtelen->0, valamint a 0->végtelen tartományon, és emiatt ebből tudjuk csak megnézni mekkora kritikus tartományunk lesz a próbák esetén
2019. dec. 12. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!