Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen statisztikai próbával...

Milyen statisztikai próbával hasonlítható össze az átlag és a medián?

Figyelt kérdés
az érdekel van e jelentős különbség köztük

2020. febr. 13. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hardy Weinberg ***** válasza:
Egy kicsit bővebben kifejthetnéd mit is szeretnél összehasonlítani, mert nem egyértelmű.
2020. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem találtam ilyen próbát, persze ettől még lehet, hogy létezik. Ilyenkor jobb híján bootstappinget kell csinálni: fogod az N darab mintádat, és visszarakással mintavételezel belőle N elemet. Kiszámolod rá az átlag és medián különbségét (nevezzük d-nek), és elmented. Ezt megismétled tízezerszer, és megnézed a d-k eloszlását. Ha a hisztogram 0 alatti (vagy feletti, amelyik kisebb) oldala x% alatt van, akkor (100-2x)%-os konfidenciaszinten kijelenthető, hogy eltér az átlag és a medián.


Erre persze programot kell írni. R-ben ez 2-3 sornyi kód, Pythonban 5-6.

2020. febr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos utóbbit nem tudom megcsinálni, és nem is értem nagyon mit kéne...

Egyébként csak azt akarom megtudni, jó e ha átlag alapján hasonlítok össze vagy az nagyon torzít és a mediánt kéne használnom.

2020. febr. 14. 13:44
 5/7 A kérdező kommentje:
első válaszoló: ezen az oldalon csak az van leírva mi a különbség köztük. Én konkrétan egy populáció átlagát és mediánját akarnám összehasonlítani.
2020. febr. 14. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ide beírod az átlagot, mediánt, szórást és az elemszámot, akkor talán tudunk rá valamit mondani.
2020. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hardy Weinberg ***** válasza:
Egy minta átlagát és mediánját nincs értelme összehasonlítani. Ezért nincs is olyan statisztikai próba ami ilyen összehasonlításra lett kitalálva.
2020. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!