Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora nyomás van egy spray-ben?

Mekkora nyomás van egy spray-ben?

Figyelt kérdés

Sokszor szükségem lenne , hogy olajat juttassak be bizonyos helyre és ehhez szeretnék megtölteni egy kiürült spray-t, kenőanyaggal, plusz sűrített levegővel.

Ellenvéleményeket is szívesen vennék.



2020. márc. 15. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most már környezetvédelmi okokból a legtöbb spray-ben az izobután a hajtógáz. Hőmérséklettől függő a palackban a nyomás, ami kb 2-4 bar szokott lenni, de szerintem a palack simán kibírja a 6-10 bart. Szerintem ha ilyenbe gondolkodsz, akkor szelepelj meg egy flakont alul, és ne levegővel, hanem öngyújtó utántöltővel töltsd fel (miután beküldted a kenőanyagot). Sokkal egyenletesebb nyomást kapsz, mintha csak sima sűrített levegővel nyomnád meg a palackot. Az ellenvéleményem: minek xarozol ezzel, amikor pár száz forintért lehet venni 1000 féle kenőanyagos sprayt, amiben már minden benne van.
2020. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Már érdemes volt feltennem a kérdést.

Igazából nem gondoltam arra, hogy kenőanyagos spray-t is lehet venni a kereskedelemben.

Ma már kis túlzással sárgarépa spray-t is lehet venni, de ez az olaj spray kifogott rajtam.

:)

Köszönöm, utána nézek , hogy mi van a piacon.


Amúgy szelepet nem kell tenni a spray-re, mivel a felső nyíláson is meg lehet tölteni.

2020. márc. 15. 19:56
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért a pár száz forintos spray kissé túlzás volt és az 1000 féle anyag is.

Kifejezetten olaj spray jóval kevesebb van, mint mondjuk zsír spray-ből.

2020. márc. 15. 21:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem olajzósból több van. Szinte az összes WD-40, lánckenő spray, vágó-fúró-üregelők is olajok, vagy speciális összemaródás elleni olajok saválló csavarokhoz. Én a legtöbbször a rozsdaoldó-csavarlazítót használom, az is nagyon vékony olaj. De van spray nélküli pumpás olajzó is, a legtöbb célra az is jó, és azt raksz bele amit akarsz. [link]
2020. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Wadmalac ***** válasza:

Az öngyújtó-töltős módszer tökéletes, ezerféle spray esetén használtam már, mindig működik.

A legjobb benne, hogy így biztosan nem tudod túltölteni, maximum a töltőével azonos nyomást tud átvinni.

Jár némi szöszmötöléssel, amíg rájössz, melyik töltőfej, hogyan odafogva tölt tényleg, anélkül, hogy deres legyen tőle a szemöldököd is.

Ja igen, védőszemüveg nem árt, esetleg kesztyű sem.



Hozzátenném, én ezt csak olyan spray-k esetén javaslom, amiben a kifújandó lötyi benne van, csak a hajtógáz ment el.

Spray flakonba pl. olajat betölteni a tönkretétele nélkül nem nagyon lehet.


Ha saját lötyit akarsz spray jelleggel fúni, inkább a kifogyott pumpás spricnis flakonokat javaslom. Természetesen figyelembe véve a műanyagok vs oldószerek problémát.

2020. márc. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:

Ja még hozzá, kihagytam, a kifogyott hajtógázas flakonokba a szórófej levétele után a csövükbe, azt lenyomva a töltőfejjel lehet bejuttatni a hajtógázt, nem kell szelepelni.


A piros pucuk között van egy olyan, amit pont ügyesen rá lehet ültetni a csővégre.

[link]

2020. márc. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A kézi spriccelőset már próbáltam, de a beletöltött 10W40-es olaj nem jött ki belőle .

Pont arra lenne szükségem, hogy irányított , porlasztott olaj legyen. A spray-re tudok tenni kis csövecskét, mint ami a fúró vágó spray-eknél van.


Forgácsoló gépek szánkenő olaját szeretném kijuttatni a flakonból.

2020. márc. 16. 17:54
 8/15 Wadmalac ***** válasza:

"a beletöltött 10W40-es olaj nem jött ki belőle"

Hát az nem éppen egy spray kategóriájú viszkozitás.


Ilyet rendesen porlasztani nem lehet ezen a módon.

Nézd meg a dízelek porlasztóit, több 100 bar tolja át a cuccot egy tized mm alatti düznin.


De nagyobb cseppes porlasztás megoldható.


Idősebbek emlékeznek még erre a hajlakkszóróra:

[link]


Csak ennek elég kicsi a tartálya.


Szerintem egy ilyet kéne venned:

[link]

2020. márc. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a legjobb lenne egy a gasztronómiában használt étolaj spricni.
2020. márc. 17. 08:53
 10/15 Wadmalac ***** válasza:
Gondolkodtam, hogy javasoljam az oliva spricnit, viszkozitásra stimmel, csak nem tudom ,egy decis tartály elég-e.
2020. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!