Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elbírhatja ezt egy műanyag?

Elbírhatja ezt egy műanyag?

Figyelt kérdés

Adva van egy vontató és egy 40 tonnás pótkocsi.

A pótkocsi vonószemébe (furat) behelyeznénk egy

D=50mm

d=34mm

L=43mm

poliamid perselyt és így kapcsolnánk össze a két járművet

A 34mm-es furatba egy 32mm-es csapszeg kerül.

Mekkora lehet a vonófejen a húzóerő, ha a pótkocsi 40 tonnás terhelhetőségű ?

Mivel repülőt is húzott már el a fogával egyetlen ember, így arra gondolok, hogy ezt a terhelést elbírná a műanyag.

Szerintetek ?



2020. márc. 19. 17:05
 1/8 Tommio válasza:

Üdv!


Nem.


További szép napot!

2020. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jo napot kivanok!


Igen!


Aldas, bekesseg!

2022. febr. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Mivel repülőt is húzott már el a fogával egyetlen ember, így arra gondolok, hogy ezt a terhelést elbírná a műanyag."


Mekkora gyorsulással? F=m*a gondolom nem az a cél, hogy 100m/nap sebességgel húzzad a pótkocsit, hanem szeretnél kb. 15-20 másodperc alatt 50-el menni (különben leanyáznak az autósok egy zöldlámpánál). 50 km/h kb. 14m/sec, vegyünk 14 sec gyorsítási időt (könnyebb számolni) Ez 1m/sec^2 gyorsulás. A legkevesebb 40 000 N vonó erő kell (és a veszteségeket, súrlódást nem számoltuk). És mindenzt dinamukusan (anyagkifáradás) szóval azért leglaább az általános iskolai fizika órán megtanultakat nem ártana alkalmazni.

2022. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha a persely a teljes felületén fel tudna feküdni, akkor elbírhatja a terhelést, de a vonószem egy lyukas fánk forma, mindenhol ívelt felületekkel, ezért szétszakadna a műanyag.
2022. febr. 6. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:
És az anyagfáradásos törés? Azzal is lesz gond. Viszont mint látom, ez a kérdés is inkább kitaláció és a válaszadók vizsgáztatása volt, ráadásul n év után kiemelve. Köszönjünk ismét a szivatást. Kapd be k*g.
2022. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 , nem tudhatod, hogy ki emelte ki a kérdést, ezt bárki megteheti. Nekem is volt már ilyen esetem, hogy a kérdésem egyszer csak kiemelésre került, pedig nem én voltam aki kiemelte.
2022. febr. 6. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig csak te tudod kiemelni, másnak nincs joga hozzá.
2022. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes. Nekem ennél a kérdésnél ki van írva, hogy " a kérdés kiemelése" , viszont ez nem az én kérdésem, de mégis azt írja a válaszaimhoz, hogy a "kérdező kommentje" , Akkor ez valami rendszerhiba lesz. Sosem tettem fel ilyen kérdést.
2022. febr. 6. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!