Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Luxor szerencsejáték nyerési...

A Luxor szerencsejáték nyerési esélye hogy számolható ki, ha ismert a szelvények száma?

Figyelt kérdés
A szerencsejáték oldalán van fent pár közelítő érték, 500 ezres darabszámra. Ez hogy jöhetett ki? Emelt szinten tanultam matekot, de nem jövök rá hogy lehet kiszámolni.
2020. márc. 24. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol nézted, de itt 400 ezerre van írva : [link]


Sose foglalkoztam luxorral egyébként. Nem teljesen tiszta nekem hogy hogy működik az a határszám például.


[link]


Változó darabszámú kihúzott szám van. Sehol nem látok rá információt hogy pontosan mi alapján dönti el, hogy mennyi számot húz ki.

2020. márc. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Akkor kicsit frissült a honlap, eddig 500 ezerre írták:)

Annyi nyerőszám van, amennyi kell ahhoz, hogy valakinek Luxora legyen (azaz mind a 20-at eltalálja). Ez 35-45 szám között szokott lenni általában.

Van egy határszám is, (32-től indul és hetente nő), ha ennyi számon belül lesz valakinek telitalálata, akkor többet nyer.

Valójában mivel hetente más a határszám, a kihúzott golyók száma, a szelvények száma és a golyók sorrendje sem mindegy (mert külön nyereményem vannak, ha elsőként érsz el egy adott nyerőosztályt), így nem tudom matematikailag hogy lehet elkezdeni a számolást. Maga a játék nem érdekel, csak a kombinatorikai feladat.

2020. márc. 25. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem is írja ott az oldal, hogy minimum 2 mezőt kell kitölteni:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=I3Ajx31G7CQ


Ha jól értem mindegy, hogy 2 vagy több mezőt tölt ki akkor is 20 szám lesz amit a gép dönt el random a bejelölt számok közül, hogy melyik számok hol legyen az 5x5-ös négyzetbe melybe összesen 5 lóhere szimbólum vagy szkarabeusz szimbólum van. (Vagy teljesen gépi randomizálás az egész, ekkor nem is kell mezőket ikszelgetnünk.)

Entrópia szempontjából végül is érthető, hogy miért a gép keveri össze meg miért nem elég 1 mező.

Mivel minden sorsoláson tuti van luxor találat, az lenne

jó a héten pl. csak én játszanék, az tuti luxor.

---

Elég kaotikus az egész rendszer amit alkot a játék meg játékosok meg a sorsolás folyamata hogy mikor hogy mennyi esély, úgy sejtem hogy nem is lehet esélyek kiszámítását zárt alakba felírni mint amire gondoltál, de még megnézem mik jönnek ki amikor kevésbé leszek fáradt. Ezt is csak azért írtam most főként, hogy jelezd ha nagy hülyeséget írtam vagy ha van hozzáfűzni valód akkor azt is írd le!

2020. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felmerült újabb kérdés (amit tegnap elfelejtettem már hogy mit akartam még írni hozzá amikor írtam):

Máshogy fogalmazva 1-15-ig 4 darab számot kell megjelölnöd, 16-30-ig szintén 4-et és így tovább 75-ig. Ezt viszont egy mező csak. Legalább 2 mezőt kell ikszelni. Így legalább 2*20 = 40 darab ikszelés. A gép összekeveri. A kérdés, hogy úgy összekeverheti e hogy 1-15-ig 4 darabnál több számot kever bele és így tovább a többi tartománynál előfordulhat e? Hiszen például 1-15-ig összesen 2 mezővel együtt 8 darab különböző szám is lehet beikszelve. (Még ha azt is látod, hogy tapasztalat szerint nem, az még nem bizonyítja hogy kis eséllyel nem keverheti úgy. Persze ha direkt úgy van csinálva hogy ne keverje úgy akkor nem keveri úgy.)

2020. márc. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Az egyes mezők nem keverednek; mezőnként 20 számot kell megjelölni, oszloponként 4-et. Ezeket véletlenszerűen rendezi a gép alakzatba (bár lehet újrarendezést kérni, így ez sem fix), a másik mező teljesen külön játék. Mindkettőn külön lehet nyerni.

Ha van ötleted a számoláshoz, nagyon hálás lennék.

köszi

2020. márc. 26. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkoztam rajta.

A szelvények száma és a kihúzott számok száma közötti korrelációról vannak empirikus adatai a szerencsejáték zrt-nek. Valamennyire torzítja a modellt az emberek rossz random generátor volta, hiszem vannak pl kedvenc számaik, meg amúgy is. Az hogy ekkora mintára ez elhanyagolható e nem tudom.

Viszont nem is az ismert szelvények számából kéne kiindulni, ezt válasszuk le. 15 elemű számhalmazok közül választhatsz 4-et 4-et mindegyikből. A sorsolás meg nem válogat hogy melyik 15-ös tartományból mennyit választ. Úgy is vehetjük, hogy bejelöltél 20 db számot mennyi az esélye, hogy azokat eltalálja a gép n (n>=20) darab számból. Az nem is számít hogy te milyen tartományokból válogattál ez esetben. Legegyszerűbb eset n=20. 20 számot húz ki a gép 75-ből mennyi az esélye, hogy pont eltalálta a te 20 számodat? Sorrend nem számít itt. Binomial(75,20) = 803 167 998 494 073 240 darab az összes eset és 1 kedvező eset. 1 : 803 167 998 494 073 240 valószínűséggel találja el. Nézzük ha n=21 ekkor az összes eset binomial(75,21) = 2 103 535 234 151 144 200, a kedvező eset az ha 20 db szám rögzített vagyis egyféle lehet és 1 db szám pedig 75-20 = 55 féle lehet, vagyis az esély az 55 : binomial(75,21) = 1 : 38 246 095 166 384 440. Ha n=22 akkor az összes eset binomial(75,22), kedvező eset binomial(55,2) , esély binomial(55,2) : binomial(75,22) ami kb 1 : 3 476 917 742 398 586 esély.

Csináltam szimulációkat és kijön olyan 46 húzás több kevesebb kicsivel húzás mikor, hogy érték 400 ezer gépi játékos esetében. Ha x-el jelölöm hogy n mennyivel több mint 20 vagyis x=n-20=25 ekkor az esély binomial(55,x) : binomial(75,20+x) ~ 1 : 253 375, ami majdnem annyi mint 1 : 285 439 a honlapon. Ez már tudomány még finomítani hogy mennyi is az esély. Én a szerencsejatek oldala alapján visszafele számoltam, hogy x ~ 24.79483 binomial(55,x) : binomial(75,20+x) ~ 1 : 285 439. Vagyis ~ 44.79483 a húzott golyók darabszámának várható értéke, ha 400 ezer játék van megjátszva.

2020. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld.
2020. márc. 27. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!