Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik vírusnak van a legmagas...

Melyik vírusnak van a legmagasabb halálozási aránya?

Figyelt kérdés

És hány % az a bizonyos arány?

Fontos kikötés: Teljes orvosi ellátás utáni halálozási arány.


2020. márc. 31. 14:50
 1/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem csak vírusos betegségek vannak rajta, de itt egy lista:

[link]


Aztán azért hozzá kell tenni, hogy a halálozási ráta sem egy változatlan mérőszám. Más körülmények más halálozási rátát fognak eredményezni ugyanannál a kórokozónál. Másrészt azt sem annyira egyszerű megállapítani, hogy valaki a vírus okozta betegségbe halt-e bele, vagy valami másba. Ez nem igen/nem kérdés, hanem egy átmenet. Ha én elkapom az influenzát, ami miatt lázas leszek, ami miatt csökken a reakcióidőm, és emiatt elüt az autó, akkor én az influenzába haltam bele? Nyilván nem közvetlenül, viszont ha nem lettem volna influenzás, akkor nem ütött volna el az autó, tehát közrejátszott a halálomba. De ha valakinek az influenza miatti magas láz miatt omlik össze a keringési rendszere, és megáll a szíve, akkor azért azt már eléggé az influenza vitte el, ha nem kapta volna el, lehet élt volna még 30 évet…


> Fontos kikötés: Teljes orvosi ellátás utáni halálozási arány.


Mi számít teljes orvosi ellátásnak? Pl. a védőoltás is bele tartozik? Mert pl. az Ebola ellen már van védőoltás. No de nem kapja/kapta meg mindenki. De az orvosi ellátásnak sem egy maximuma van, lehet, hogy valakit teljesen irreális erőfeszítéssel életben lehetne tartani évekig, csak éppen nincs az az egészségügyi rendszer, ami képes lenne ezt ténylegesen megvalósítani.

2020. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kezeletlen veszettség 99%-a azért most meglepett.

A 30%-os beloltatlan fekete himlő beteg halálozási ráta tűnik a legmagasabbnak a vírusok közt ha az ellátott eseteket nézzük a táblázatban.

2020. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudtam, senki nem gyógyul meg a veszettségből, tehát, hogy 100%-os a mortalitása még kezelés esetén is.
2020. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!