Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Üdvözlök mindenkit! Az...

Üdvözlök mindenkit! Az alábbi képen minek a műszaki vázlata lehet?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy egy mezőgazdasági gép hajtás elemei?

Napok óta töröm a fejem, de egyszerűen nem tudom megfejteni.

Jó lenne valami pontos meghatározás, mert sulis anyaghoz kellene és nem ártana a képhez tartozó darabjegyzéket megtalálnom.


[link]


Köszönöm a segítséget!



2020. máj. 23. 06:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
szerintem valamilyen mezogazdasagi gep lesz
2020. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Forgó mozgásból csinál valamilyen ív mentén "oszcilláló" mozgást, nagyon sok dolog lehet. Amúgy tipikus szabadalmi ábra, SEMMILYEN más információ nem áll rendelkezésre?
2020. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
napelemes vakondrisztó.
2020. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi más infó nincs, csak annyi, hogy a kép neve: hajtómű. Lehet valami kihajtás szerkezeti ábrája, mint egy zetor vagy munkagép kormányzott és hajtott kerekei, de a kerék, fék és egyebek nem stimmelnek. Olyanra is gondoltam, hogy valami sószóró egység meg hasonlók.
2020. máj. 23. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szaki, szóval kérlek javítsatok.

Középtájt az eltolt tengelyszakasz talán fel-le tud mozogni, ezért kell a két kardáncsukló. A 4 és 5-ös két kapcsolódó fogaskerék, bár az nem tiszta, hogy együtt mozog-e a tengelyük. A szögben álló részen is a 25-26-os mintha két kapcsolódó fogaskerék lenne, és a szögállása együtt változik a középső vízszintes tengelyrész fel-le mozgásával. Mondjuk ha a 25-ös egy fogaskerék, akkor nem értem a funkcióját. Olyan, mintha az elforduló, szögben álló darab el tudná húzni az 5-üs fogaskereket a 4-estől, csak akkor nem lehetnek egy csuklóval összekötve. A rajz bal szélét nem értem. :(

2020. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jó gondolatok!

Köszönöm!

Ma van az alkatrészjegyzék leadási határideje, hát beadom hiányosan, de amint a tanár nagy nevetések közepette elárulja a megfejtést, hogy mi is ez, azonnal beírom ide!

2020. máj. 25. 08:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Most már én is kíváncsi vagyok. :)
2020. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem derült ki. :(
2020. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még nem, mert úgy tűnik a Tanár sérelmezte, hogy senki nem tudta megcsinálni az ehhez kapcsolt feladatot. Meg persze itt is megvan azért a hierarchia büszkeség és egyelőre nem válaszolt a kérésemre, de mindenképp megkérdezem tőle rövidesen. Úgyis leülepszik benne az egész hamarosan, az évzárás után.
2020. máj. 27. 14:37
 10/12 anonim ***** válasza:
marha jó... tipikus műszakis tanár
2020. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!