Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » El lehet érni úgy a halhatatla...

El lehet érni úgy a halhatatlanságot, hogy az emberi agyat beültetjük egy robot testbe?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, egyesek így akarják elérni a halhatatlanságot. Szerintem ez még nagyon sci-fi,mert egy robot test nem tudja működtetni az agyat,de aztán ki tudja...

2020. máj. 24. 15:47
A kérdező szavazást indított:
Simán! Csak pár év...
Igen de ahhoz r.hadt sok idő kell (minimum 20 év)
Nem lehet.
35 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi van,ha elpusztítjuk az agyunkat?
2020. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az agy is eloregszik egy ido utan.
2020. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán néhány ezer év után. De azt is inkább úgy tudom elképzelni, hogy az emberi agy információit "áttöltik" egy mesterséges agyba.
2020. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1/3 elpusztitani nyilván mindent el lehet, a kérdező sem igy értette szerintem a kérdést. Biológiailag örök életű-e az agy, részben ez a kérdés végeredményben, részben pedig az, hogy meddig őrzi meg kondicióját.

Igazából nem tudjuk, hogy mennyi ideig lehetne életben tartani egy agyat, nyilván ez a mindenkori alkalmazható technológiai szinttől is erősen függ, meg ugye a genetikai adottságoktól, felépitéstől, "előélettől" is. Annyit biztosan tudunk, hogy az eddigi leghosszabb életű ember kb. 125 éves körül volt. De azért 120 év környékén már agy kondiciója sem olyan már, mint 20 évesen. Úgy meg (szerintem) felesleges hosszú életet élni, hogy a felénél már azt sem tudod, mit jelent összeadni. Tehát lehet, hogy fizikailag életben lehetne tartani egy emberi agyat mondjuk ezer évig is, de ha abból csak az első 150-200 évben van szellemileg teljesen rendben, a többiben demencia meg ilyesmik gyötrik (gyakori időskori mentális leépülési formák).

Ha sikerülne az agy minden emlékét lementeni hardverre, akkor elvben halhatatlanságot lehetne elérni, bár lehet, hogy ez bizonyos korlátozásokkal, lemondásokkal járna. Erről a területről még egyelőre semmit sem tudni, már ha tényleg létezik ilyen terület is - egyelőre még arra sincs semmi garancia.

2020. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Néhány olyan halhatatlansági verziót halottam,ahol ezt csinálnák.
2020. máj. 24. 18:04
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Biztosan jócskán ki lehetne tolni vele az élettartamot, de halhatatlanság esélytelen, csak ezzel.

Az agyunk, az idegek a testünk egyik legrosszabb reprodukciós képességgel rendelkező része.

Egy ideig azt is hitték, hogy a születés után nem osztódnak, reprodukálódnak tovább az agysejtek. Kiderült, hogy ez nem igaz, de attól még em nagyon újul.

Egy optimális tápanyagellátással, a károsító összetevőket legjobban elkerülve (mert úgy néz ki, a demenciát, Alzheimer-kórt is ilyenek okozzák) biztosan jelentős ideig életben lehet tartani az agyat.

De nem örökké.


És ma erre még képtelenek vagyunk. Hát még arra, hogy az az agy ne csak üljön ott a dobozban ,hanem kommunikációs kapcsolata is legyen a külvilággal.


Biztosan sok-sok évtizednyire vagyunk ettől.

2020. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk a vérellátást is meg kell oldani valahogy.
2020. máj. 25. 09:06
 8/14 Wadmalac ***** válasza:

"a vérellátást is meg kell oldani valahogy."


És nem is akárhogy.

Megfelelő oxigén- és tápanyagszint, megfelelő testi származású hormonok hozzáadása, megfelelő salakanyag-elszállítás, hozzá a szív nyomásciklusainak lehető legtökéletesebb imitálása.


Plusz az összes testi idegi jel pótlása illetve szimulálása.


Már ez is hatalmas orvosi kihívás.

2020. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor minimum 100-200 év kell,hogy ez meg legyen valósítva.
2020. máj. 25. 10:10
 10/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én nem mernék tippelni.

Évtizedek, az tuti. De hogy abból hány, fene tudja.


A nanotechnikáról is beszélünk évtizedek óta, de a mai eredményei orvosi téren még nem is közelítik az ide szükséges dolgokat, míg más területen meg olyan dolgokat ért el, amire mondjuk 20 éve nem is gondoltunk.


Kár tippelgetni.

Az egyetlen reális tipp szerintem az, hogy mi ezt már nem éljük meg.

2020. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!