Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy tekercsben folyó áram...

Egy tekercsben folyó áram erősség nő, hogyha vasmagot teszünk bele ?

Figyelt kérdés
2020. máj. 31. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől nőne?
2020. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak elgondolkodtam, hogy az indukciós sütők akkor is annyi áramot zabálnak, ha van rajtuk fazék, meg akkor is, ha nincs ?
2020. máj. 31. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

A váltakozó áramú(!!) ellenállása függ az induktivitásától, ebből már következik a válasz.

[link]

[link]

Egyenáram esetén csak a vezeték ohmos ellenállása határozza meg az átfolyó áramot.

2020. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ha egy ilyen sütő villamos energiából hőt állít elő akkor , ha fazék van a sütőn, akkor mit állít elő, ha nincs rajta edény ? Akkor nem kellene azonnal kisebb fogyasztással üzemelnie ?
2020. máj. 31. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Jah, váltakozóáram az más. Ha nincs rajta edény, akkor is vagy egyfajta üresjárási veszteség. Ha van edény, akkor viszont az indukcióvonalak mozgását a fémedény alja gátolni igyekszik. Az edényben örvényáramok alakulnak ki, ez fejleszti a hőt.
2020. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3-as, de nekem ezek kissé bonyolult "képletek".
2020. máj. 31. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Ja, azt hittem, lecke kérdés. Amikor rajta van a fazék, azért fogyaszt többet, mert a mágneses tér energiájának egy része elmegy a "vasmag" melegítésére. Úgyhogy többet fogyaszt, ha valami elvonja ezt az energiát. Ez nem olyan jó példa, de úgy is fel lehet fogni, mintha egy tekercs szekunder körét elkezdenénk terhelni.
2020. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

** "egy tekercs szekunder"

Bocs, trafót akartam írni. :)

2020. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EagleHUN ***** válasza:
32%

A modern indukciós tűzhely érzékeli ha nincsen rajta edény (vagy nem megfelelő amit ráteszel) és leveszi nagyjából 0 -ra a teljesítményt!

Tart benne egy kis mérőáramot hogy érzékelje amikor ráteszel egy megfelelő edényt.

Tehát ha leveszed majdnem semmit sem fogyaszt.

És ez a működés eléggé el is nehezíti a kérdés kísérleti vizsgálatát!

Minimum ki kellene iktatni hozzá ezt a biztonsági rendszert!


Így marad az amit #3 is helyesen belinkelt az elektronikai tudás.

A mágnesezhető anyagok megnövelik az induktivitást, tehát a berendezés helyes működéséhez és áram "korlátolt" fogyasztásához szükséges a rajta lévő vasedény is.


Ebből viszont az is következik hogy ha kiiktatjuk a biztonsági rendszert és az önmagában kis induktivitást és ezzel kis impoedanciát (ellenállást) képviselő tekercset megküldjük a maximum teljesítménnyel az jószerivel felizzana és elolvadna, a tűzhely így "leégne".

2020. jún. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Váltóáramnál csökken, mert megnő az induktivitása, a váltakozóáramú ellenállása, és ez csökkenti az áramerősséget.
2020. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!