Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan gáz, amely a...

Létezik olyan gáz, amely a légkörbe jutva felszáll, és amelynek egy molekulája akár több millió üvegházhatású gázt semlegesít?

Figyelt kérdés

A klórnak egy molekulája 100 ezer ózonmolekulát képes lebontani. De hallottam olyan gázról, amelynek egy molekulája akár több millió ózonmolekulát lebont.


A kérdésem, hogy ez visszafelé is lehetséges? Létezik olyan gáz, amelyet a levegőbe juttatva lebontja az egyes üvegházhatású és mérgező gázmolekulákat, de olyan nagy mértékben, hogy egy molekula akár több millió ilyen üvegházhatású és mérgező gázmolekulát megköt? A keletkező gázok oxigén lenne, esetleg vízpára, vagy nemesgázok, vagy olyan gázok, amelyek nem ártalmasak. A folyamat közben sem keletkezne mérgező gáz.


Illetve létezik olyan gáz, amely levegőbe juttatva megköti a füst és kipufogógáz szennyeződéseket? Láttam már, hogy füstöt (gyárban) poroltóhoz hasonló dologgal semlegesítenek. Egy ilyen nagyipari méretben rengeteg mérgező anyagot kötne meg.


2020. jún. 19. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

hallottam olyan gázról, amelynek egy molekulája akár több millió ózonmolekulát lebont

irodalmat erre tudsz linkelni?

2020. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
A fing szerintem ilyen.
2020. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ózont azért lehet ilyen katalizátorral lebontani, mert nagy energiája van, amit át tud adni.

A CO2-nem nincs ilyen, ott energia kellene a bontáshoz.

A metánnál nem tudom.

2020. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs tudtommal ilyen anyag.


Ha lenne nem okozna gondot az üvegházhatás.


Aki feltalálja ezt az bėke nóbeldíjjat kapna.

Nem lenne több anyagi gondja sem az ėletbe. Mert a nóbeldíjjal állami ėletjáradėk is jár.

Hajrá!

2020. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Az ózon bomlékony, kis behatásra is bomlik, viszont létrejötte energiaigényes.

Ezért van az, hogy ózonbontó gázok képesek láncreakcióban, katalizátor-szerűen bontani az ózont, de ez visszafelé nem lehetséges.

2020. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!