Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A műanyag tolómérőnek milyen...

A műanyag tolómérőnek milyen haszna van a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Tudományos oldalról kérdezném, tehát mi az oka annak, hogy valaki műanyagból készít tolómérőt? Bizonyára az eldobhatóság és az olcsóság a fő szempont, de ha egyszer nem lehet vele pontosan mérni, akkor ott ette meg a fene. Van valami, amit nem tudok?

2020. júl. 4. 19:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem lehet? Annak idején egy csomó műanyag logarléc volt. Űrhajó alkatrészek is vannak műanyagból... Nem inkább úgy kellene fogalmaznod, hogy az eddig látott gyártmányok nem teljesítik az elvárásokat?
2020. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Válaszolj a saját kérdésedre: Hogyan gyártanál műanyagból tolómérőt? Az első húzásnál koptatni kezdi magát az anyag, ergo már attól a ponttól használhatatlan pontos méréshez.
2020. júl. 4. 19:53
 3/54 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, mennyire akarsz vele pontosan mérni, szerintem milliméteres pontossághoz megfelel, és pont olyan kényelmesen lehet vele mérni, mint egy rendes tolómérővel. Ha ez elég, akkor párszáz forintért hobbicélra jó vétel.
2020. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Ennek mondjuk lehet valóságalapja, csak akkor meg megtévesztő, hogy rárakják a nóniusz skálát, amiből én úgy értelmezem, hogy legalább tizedmilli pontosságra tervezték. Nekünk anno azt tanították műhelymunkán, hogy a tolómérő nem készülhet műanyagból, sőt, még a fémből készültet is ellenőrizni kell, mert a kínai darabok között előfordulhatnak hibás darabok, amik miatt nem alkalmasak méréshez (pl. a nyelvükön bemaródás van és hasonlók).
2020. júl. 4. 19:59
 5/54 Gugu Gabor ***** válasza:
90%

Mert nem professzionális célra készülnek, simán tudhatja is a tized mm pontosságot egy határig... (Nem azt mondom hogy van olyan jó mint egy minőségi darab de szerintem nem is az a célja)

Nyilván egy normális műhelyben kiesik az ilyen gyártmányt alkalmazzanak, de otthonra biztosan szükséges egy "komoly" tolómérő?

2020. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
36%
Van az a műanyag, amiből hibátlan és tartós lenne, csak abból nem hiszem, hogy készítenének, tekintve, hogy akármilyen jó, alacsony a presztizse, és nem biztos, hogy összességében gazdaságosabb lehetne a szokásos, jól elkészített fém tolómérőnél. Az olcsó izére összvissz annyi a magyarázat, hogy valamelyik vastagon fogó ceruzájú tervkínai összehozott annyit, amennyi soha nem fog kelleni, aztán csak látták, hogy otthon is van olyan idióta bőven, aki megveszi, pedig ők bizonyítottan intelligensebb fajta, akkor már csak megérné a nagyszerű Amerikát meg a csodás Afrikát elárasztani a szerény maradékkal! Gondolod elég lett?
2020. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
81%

"Válaszolj a saját kérdésedre"

Én akár még a te kérdésedre is válaszoltam. :D Hát odaírtam a műanyag logarléceket, nem? Na de hol voltak ilyenek? Az NDK-ban is. Ami azért nem volt igazán híres a műanyagáról. 1967-ben kezdtem a technikumot, ma is szorosan jár a tolókája. Jut eszembe, végül is a MOM léc is műanyagbevonatos volt, de arról nem tudom, lötyögött-e 4 év húzgálás után.

2020. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
74%
Gyakorlatban ugyanolyan haszna van, mint a fém tolómérőknek. Hobbi célra tökéletes, és már a műanyag is lehet tartós és pontos is. Az meg még előnye is lehet, hogy a súlya tizede a fém rokonának.
2020. júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
79%

El tudom képzelni, hogy műanyagból csináljanak jó minőségű tolómérőt is.



Ennek akkor van nagy haszna, ha pl

-áram alatt lévő fémet szeretnél mérni

-ahol probléma a mágnesesség (nagy érzékenységű műszerek vagy erős mágnesek mérésekor, azok közelében)

-szélsőséges közegben, pl savban...

2020. júl. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
49%
(jav.: áram alatt helyett - feszültség alatt)
2020. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!