Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mágneses vízkezelés tényleg...

A mágneses vízkezelés tényleg csökkenti a vízkő mennyiségét?

Figyelt kérdés

Túl sokan akarják eladni, úgyhogy mindenhol azt olvasni hogy ha erős mágnesen keresztül vezetjük a vizet a mosógépbe, vagy mágneses mosólabdát alkalmazunk elfelejthetjük a vízkövet. Hiteles forrást vagy mérést nem találtam. Fórumokon vitatkoznak hogy áltudomány, vagy azért valami valóságalapja mégis van.

Mi a véleményetek?



2020. júl. 5. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Eléggé parasztvakításnak tűnik. A vízkő miatt meg ne aggódj, tönkrement már pár mosógépem, egy sem attól.
2020. júl. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Humbug.

Kb mint a Pi víz.

2020. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csökkenti a vizkő mennyiségét. Elvileg azon alapul hogy mágnesezés után máshogy kristályosodik, igy nem tud megtapadni. Valamennyi haszna bizonyitottan van, de erősen füg az adot viztől meg sok más tényezőtöl. Egy konkrét tapasztalatom van ilyennel ot a vizkő okozot problémát. Lehet hogy még hamarab kijöt volna nélküle. konkrét adatokat énse tudok.
2020. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én konkrétan utánajártam, mielőtt megvettem egy nem túl drága, elektromossággal működő kütyüt. Az a gond, hogy a hozzánemértők vízlágyítónak árulják és reklámozzák. Holott ez nem vízlágyító hanem egy vízkezelő technológia, és vízkezelő kütyü. Ahogy a #3-as válaszoló helyesen mondja, az történik, hogy vízkeménységet okozó kálcium sók nem kalcit formában kristályosodnak ki, hanem aragonit formában. A kalcit nagy kemény egymásba épülő trigonális kristályokat képez a felületeken és csak robbantással lehetne leszedni. (Persze azért savazással lejön). Az aragonit ugyanaz a kalcium karbonát mint a kalcit, csak nem trigonális rendszerben kristályosodik, hanem rombos. Ez az aragonit válik ki a mágneses / elektromágneses módszerrel kezelt vízből, ami szinte púderfinomságú, és könnyen lejön a felületekről.

Szóval a vízkő mennyisége ugyanannyi, csak egy egyszerű mikroszálas törlőkendős áttörléssel le lehet szedni a felületekről...

2020. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Arra van valami adat, hogy a mágnes valóban(!) mosás közben így kristályosít? Én eléggé szkeptikus vagyok, hogy a mosószerrel együtt állandóan örvénylő víz nincsen-e nagyobb hatással a kristályosodásra, mint egy mágnes.
2021. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!