Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy villamos berendezés, pl....

Egy villamos berendezés, pl. egy transzformátor esetén a műszaki adatok között megadják a következőket is: Névleges ipari frekvenciájú próbafeszültség 50 kV Névleges lökőpróba feszültség: 125 kV Miért? Mi a kettő között a különbség?

Figyelt kérdés
Milyen az az ipari frekvenciáj próbafeszültség? Az 50 Hz-től eltérő frekvenciájú? Illetve miért ilyen fontos adat az?

2020. júl. 9. 16:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve mi az a névleges termikus határáram, és miért kell a műszaki adatok özé felsorolásnak? Miért határáram? Milyen határ?
2020. júl. 9. 16:59
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Hát a másodikra a google is egyszerű választ ad:

A termikus határáram (Iterm) a zárlati áram effektív értékének azon legnagyobb értéke, amellyel a készülék a termikus időhatárnak megfelelő időtartamon át károsodásmentesen igénybevehető anélkül, hogy melegedése túllépné a megengedett mértéket. A termikus időhatár (tterm) pedig az a legnagyobb zárlati időtartam, ameddig a készülék a termikus határáramot meghibásodás nélkül vezetni képes. A gyártó cégek által megadott határáram, ill. időhatár kisebb áramerősségre az I2t=állandó összefüggés alapján számítható át. A megadottnál nagyobb áramot ui. nem szabad megengedni rövidebb időre sem, hiszen a készülék kritikus helyein a túlmelegedés jobban nő és túllépheti a megengedett mértéket.

2020. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

A kettő között az a különbség, hogy nem ugyanaz a szigetelés ellenállóképessége az 50 Hz meg a lökőhullámmal szemben.

Ezt a két tankönyvet, ha elolvasod, képben leszel:

[link]

[link]

2020. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sejtem, ki pontozott le bosszúból, mivel mondtam neki, hogy hülyeséget írt. :D
2020. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!