Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire való a szemészeti tábla...

A nagy Levin kérdése:

Mire való a szemészeti tábla "másik" oldala?

Figyelt kérdés

[link]

Arra gondolok, ami a linkelt ábra jobb oldalán van. Azok az M,E,W,3 jelek. Azokat mikor használják? Számtalanszor voltam már orvosnál, ahol táblát kellett olvasni (alkalmassági, jogosítvány stb), de nekem mindig a számokat kellett leolvasni.



2020. aug. 9. 05:12
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Olyan gyerekek esetében, akik nem tudnak még olvasni. Nekik elég annyit tudni, hogy az ábra melyik irányban nyitott. Ammon jelek a neve
2020. aug. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, én is óvódában találkoztam vele először és utoljára. Azt kellett megmondani, hogy „merre néz” az ábra. Ha valaki nem jól lát, akkor neki összefolynak a vonalak, és csak egy négyzetszerű pacát lát, és nem tudja megmondani.

Felvetődhet a kérdés, hogy akkor felnőtteknél miért nem ezt használják. Például azért, mert nekik nemcsak az a lényeg, hogy mit látnak, hanem hogy hogyan látják; még az E-t a fordított E-től meg tudja különböztetni, de ha a 3-ast 8-nak látja az illető, az nem túl szerencsés.

2020. aug. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Volt egy ilyen sejtésem, hogy a gyerekeknél használják.
2020. aug. 9. 06:54
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Kettesy-féle visus tábla a neve. A bal oldala az ismertebb, mert gyakrabban járunk felnőttként szemészhez, mint gyermekként.

Optometrista barátom azt mondja, elavult, régi iskola.


A számok alakjának és méretének jelentősége van. A látásélesség mérésére szolgál, minden egyes számhoz egy viszonylag pontos érték van hozzárendelve. Felül 42 szerepel, lejjebb 78 is található.

42 helyett lehetne 24 is, mint ahogyan az is szerepel a táblán, de 78 nem, és a 78 helyén sem lenne megfelelő a 42.

2020. aug. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
2020. aug. 9. 09:41
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
A jobb oldali ábrával tesztelhető a szem felbontóképessége is. Azaz, hogy meddig a pontig látja az egymás mellett/alatt lévő vonalakat külön vonalként. Az E betűvel a függőleges, az M betűvel a vízszintes felbontóképesség tesztelhető (ha a kettő eltér, az nagyon ritka és valamilyen komoly betegség az oka).
2020. aug. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!