Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ayahuasca főzet tartalmaz MAO...

Ayahuasca főzet tartalmaz MAO gátlót,mert orális bevitel esetèn lebomlik a DMT a gyomorba/májba.Akkor a gomba mièrt tud hatni MAO gátló nèlkül? Ugyan úgy dimetiltriptamin csak kicsit más.

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 02:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A varázsgombában pszilocibin van (4-foszforiloxi-N,N-dimetil-triptamin).

A DMT-ben meg N,N-dimetiltriptamin.


Az hogy mindkettő triptamin, még nem jelenti hogy közel állnak egymáshoz.

A varázsgomba is békésebb természetű, és jobban hasonlít a meszkalinhoz, vagy LSD-hez.

A DMT az más "szint" szellemileg is. És kémiailag is.


A másik hogy csak orálisan fogyasztva kell mellé MAO gátló. Ha pl füstként szívja valaki tüdőre - vagy pl a yopo magot nazálisan akkor is hatásos lesz.

Igaz a végső, és teljesen maximális hatáshoz valóban pl az ayahuasca a legjobb. Bár ember legyen a talpán aki azt az utazást kibírja...

2020. szept. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kösz a választ . Próbáltad már ?


Beszèlni akarok a manókkal/ elfekkel !:)

2020. szept. 27. 02:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Előtte olvass utána picit jobban szerintem. Az Ayahuasca utazás után sok minden megváltozhat. Akár egy teljes világszemlélet 180 fokos fordulatot vesz sokaknál. Ezt felhasználva egyébként poszttraumás stressz szindrómát és különféle ópiátfüggőket is kezelnek vele orvosi körülmények között sikeresen. Vannak törzsek, ahol beavatás szinten egy életben egyszer használják, máshol vallási rituálék kereteiben rendszeresen. Egy biztos, kellő felkészülést igényel, mert a pohárig tudod eldönteni, hogy rálépsz e arra az útra, utána már nem. Sokan azt mondják, entitása van, beszél. Ritkán arról, amit kérdezel, inkább ami szerinte fontos lehet a számodra a jövőbeni életed szempontjából. És ez sokszor nem ugyanaz, mint amit elképzelsz. Az ember van, hogy nehezen fogadja el ezeket ha nincs felkészülve. Komolyságáról sok mindent elmond, hogy a nők sokszor a szülés komolyságához hasonlítják. Nem egy manós beszélgetés kategória.
2020. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Olvastam róla hogy egy pszichoterápivál ér fel, meg hogy a benszülöttek travayonak - azaz munkának nevezik merthogy a lelked körüli vizsgálat is egyben , de Terence Mckenna aztmondta lehet ott beszélgetni gépmanókkal - igaz ő szintetikus dmt-t szívott , nem ayahuascát ivott.


Meszkalin ? Próbáltad már az milyen ?

2020. szept. 27. 14:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Ez a munka, tanulás nekem abban nyilvánult meg hogy a gravitáció vagy 10x-es lett és mozdulatlanul zuhantam a földre. Valami színes, szivárvány színű háló szerűség vágott közben darabokra. Ezek után beszívtak valami spirálok. Eközben biztos voltam benne hogy végem van, hogy valami balul ütött ki, és hogy én azonnal meghalok. Emlékszem volt egy pont amikor feladtam a harcot, mert már teljesen tehetetlen voltam. A gondolatok egyre kisebb köröket rajzoltak ki, a végén pedig jött egy teljes feloldódás. Kb a nevemre sem emlékeztem. Egy olyan üresség jött amit azóta sem tudtam (9 éve) elfelejteni. Utána mégis csak rájöttem hogy élek, mert egy idő után újra tudtam gondolkodni. Olyan volt mintha én lettem volna Buddha aki találkozott a teljes megtisztulással. Csak ültem és olyan testi-lelki egyensúlyban voltam amit el sem lehet képzelni. Rájöttem hogy amit magamnak hittem az nem is én voltam. Mert emberként korábban azt hittem egy változó gondolathalmaz vagyok. Ott pedig volt valami amit nem lehet elmondani. Ennek az átélése telesen megváltoztatta az egész életem. Gépmanók? :) Örülhet az aki egy ilyen "utazás" után még ép ésszel tud létezni ezen a világon...
2020. szept. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen kérdező a meszkalin jobb ötlet lehet. (Pl peyote vagy san pedro kaktusz is megteszi). A meszkalin úgy kb 5x gyengébb trippet ad mint a DMT. De annál is van olyan aki "rajtamarad" - tehát nem tudja feldolgozni ami vele történil, és egész életére megőrül.

Ezét ilyet csakis nagyon stabil lelki állapottal érdemes csinálni!

2020. szept. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon èrdekes hogy azt írod nem egy változó gondolathalmaz vagy , ès ott jöttèl rá , hisz erről beszèl a keleti filozófia buddhától a vèdákik ,se nem a test se nem a gondolatok ego stb , halálközeli élmények is erről számolnak be. Szerintem ez tök durva van egy ilyen anyag.


Hogy èrted hogy teljesen megváltozott az èleted? Más a látásmódod?

2020. szept. 28. 11:39
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy is mondhatnám hogy a gondolkodásunkkal vagyunk azonosságban. Csakhogy ez a gondolkodás változik. Tök másak voltunk mittudomén 1 vagy 2 éve, de lehet még 1 hete is. Az hogy visszaemlékszünk (vagy elképzeljük a jövőt) szintén csak az "elme" játéka.

A hallucinogének (amik közül a DMT a legerősebb) pedig szétfosztják a személyiséget mint magát. Ez kb úgy van hogy van egy ilyen extra erős készenlét, és jön egy egyre erősödő erő. Elkezd az ember haluzni is, és néha vannak tisztább szakaszok is. Egy pár hullám után azonban az egész kontrollálhatatlanná válik. Összemosódnak az érzékek, előjöhet szinesztézia (az érzékelés teljes összekeveredése), és megbomlik az egyensúly a használó és a külvilág között. Egy idő után már nem lehet tudni kint vagy-e vagy bent, és semelyik érzékszervre sem lehet támaszkodni (hiszen mind irányíthatatlanul működik). Ez olyan kb hogy elveszik minden kapaszkodó, amikkel előtte meghatároztuk magunkat. Ahogy erősödnek tovább a hullámok, ebben a labilis állapotban úgy hullik darabjaira a személyiség is. Eleinte az elnyomott traumák dolgok törnek felszínre tök intenzíven (itt sokan bereccsennek) aztán ha valahogy feldolgozza az ember, jön minden más is. A végére semmit nem lehet tudni, és teljesen megszűnhet az egó. Leállhat full az egész gondolkodás. Viszont ez fizikailag nem a halál, csak egy tapasztalás. Az üresség tapasztalása.

Egyszerűen azt lehet ilyenkor megtapasztalni hogy amikor az a végtelen "üresség" (ami egyébként nem az) az ami nem tud tovább lebomlani. Az maga a végtelen "erő" és az univerzum is ami benne van.

Tehát lebontja a személyiséget, és marad valami ami nem tud lebomlani - az az igazi önvaló.

Ez egy viszonylag rövid tapasztalás (bár akkor benne nincs időérzékelés sem - ezért végtelennek tűnik) de jól látható utána hogy amit gondolunk magunkról - az nem vagyunk. Szóval nem vagyunk azonosak a gondolkodásunkkal.

Viszont ez csak egy betekintés. Utána újra tudunk gondolkodni, ám előtte egy sosem látott nézőpontból. Az "üresség" tapasztalása miatt egy olyan szögből látunk magunkra ami egyébként nem lenne lehetséges. Visszatekintve látjuk egy "szuper" tudatból hogy milyenek vagyunk. De nem azt amit gondoltunk magunkról - hanem kb inkább az összes hibánkkal együtt. Ez egy óriási megterhelés!! Olyan hibákat látunk meg - amiket korábban elnyomva tartottunk. Ráadásul ez az önelemezés autómatikus, és elkerülhetetlen.

Amikor az "ürességben" eléri a csúcspontot a hatás, akkor megszűnik maga a félelem is - és az utána sem jön vissza egy ideig. Ezért van olyan aki rálát önmagára, és pl kiugrik az ablakon. (Az LSD-n se általába azért ugranak ki mert azt hiszik tudnak repülni - hanem egyszerűen nem tudják feldolgozni hogy teljességgel szembe kellett nézni "önmagukkal".) Vagy van aki beleőrül ebbe.. Ezért kell mentálisan nagyon stabilnak lenni, mielőtt valaki belevág. Mivel egy ilyen az életébe is kerülhet, ha nem bírja elviselni a valóságot..

2020. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én életem úgy változott meg hogy amióta ezt átéltem 9 éve zen meditációt gyakorlok. Igaz nem értem el, sőt még meg sem közelítettem az a tudatállapotot. (Lehet az volt a baj hogy teljesen egyedül csináltam, és valahol félrement a dolog..)

Viszont a meditáció miatt megúsztam dolgokat. Az a helyzet súlyos drogfüggő vagyok. Fénykoromban pl heroinnal lőttem magam. Az hogy nem haltam bele eddig a drogozásba, az azért volt mert sikerült szüneteket tartani - és ez főleg a sok évnyi meditáció miatt volt.

A másik meg hogy megtudtam valamit, amitől az egész világnézetem megváltozott. Igaz ez hátrány is, mert most sem tudom túlságosan komolyan venni az életemet.


Remélem egyébként nem írtam túl össze vissza. Csak mivel drogfüggő vagyok, most hétvégén is túladagoltam magam, és még teljesen nem jöttem rendbe. Szóval bocs ha néhol nem tiszta. Ha jobban leszek pár nap múlva lehet írok egy részletesebb választ..

2020. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Teljesen érthető, amit leírtál erről beszél minden vallás , a tudatosság létezik egyedül, az ami változatlan sérthetetlen feloszthatatlan , az az isten.


Nem akarok okoskodni meg reklámozni, írtad hogy meditálsz meg ilyenek , csak szeretnék ajánlani egy írót Srí Ramana Mahasrit , ha esetleg még nem ismernéd , számomra ő fogalmazza meg legtömörebben/világosabban azt amiről minden vallás beszél.

2020. szept. 28. 12:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!