Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok Nekem,ha a gépészeti tervezésről szeretnék olvasni?

Figyelt kérdés

Jelenleg hatodik osztályos vagyok, a célom az, hogy tervezőmérnök legyek.

Gépipari szakközépiskolába fogok jelentkezni, és utána gépészmérnöknek tanulni.

Legjobban a tervezés érdekel. Tudtok esetleg irodalmakat ajánlani Nekem, amit érdemes olvasnom?



2020. szept. 26. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó szakember akarsz lenni, akkor első körben ragadj rá a gyártástechnológiára. A legtöbb alkatrészt valamilyen forgácsolási eljárással állítják elő. Azonnal lehet látni egy rajzon, hogy hozzáértő tervezte e. Sokszor a papíron jól mutat, meg valószínűleg jól működik is, csak legyártani borzasztó nehéz. Legyeskedj állandóan az olyan helyeken, ahol termelés folyik. Sajnos sok gépészmérnök van, aki fabatkát sem ér, mert nem vett részt ilyen fejtágítókon.

Egy durva példa. Valaki keményforrasztással (réz) rögzített össze két fémalkatrészt. Kiderült, hogy ez nem volt jó választás, mivel hegeszteni kellett volna. A szaki elkezdte leköszörülni a rajta levő rezet, majd a gépészmérnök odalépett és közölte, hogy nem kell eltávolítani e rezet, egyszerűen csak hegesszenek rá a forraszanyag tetejére. Évekig ment a röhögés, ahányszor csak megjelent a gépészmérnök.

2020. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja és bújd a youtube videókat a mechanikákról. A könyvet hagyd meg a számítási műveleteknek.
2020. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!