Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehet hogy meg lehet adni a pít?

Lehet hogy meg lehet adni a pít?

Figyelt kérdés

Ha egy tizes számrendszerbeli véges tizedes törtet átváltunk kettes számredszerbe, az lehet hogy kettesben végtelen kettedestört lesz.

A többi számredszernél ugyan így.

Akkor lehet hogy a pí valamelyik számrendszerben (pl. a 97643-as számrendszerben, vagy akár melyikben(nem feltétlenül kell ragaszkoni a 2-es, 8-as, 10-es vagy 16-os számrendszerhez)) véges tizedes tört?



2020. okt. 4. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Hát a 0-s számrendszer tényleg nem jó semmire, de egyes számrendszer létezik. Egyféle karakter használatos az ábrázoláshoz (legyen most az 1-es), és minden szám annyi jegyből áll, amennyi az értéke. Tehát a 3 az 3 db egyes, a 17 pedig 17 darab egyes.

Továbbá létezik tört alapú számrendszer is, meg negativ alapú számrendszer is, sőt komplex alapú is, és ezekben is ábrázolható minden valós szám.

[link]

2020. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

"Mondjuk érdekes lenne egy irracionális alapú számrendszerben bármilyen számítást pontosan elvégezni. :)"


Ha csak irracionális számokkal kell benne számolni, akkor még akár működhet is. Ha egy pi alapú számrendszerben csak olyan számokkal kellene számolni, amelyek a pi racionális-szorosai, akkor a pi alapú számrendszerben pontosan ugyanolyan pontosan lehet számolni, mint egész számokkal a 10-esben.

2020. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem lehet megadni. Sőt, egy véges tizedes tört a kettes rendszerben is véges lesz. Végtelen soha! Olyan nincs, hogy "én nem tudom, tehát lehet".

Nincs olyan számrendszer, amelyben a Pi véges. Tudom, lehangoló, de sok dolog van a világban, amiről azt gondoljuk, ha másként lenne, jobb lenne.

2020. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nincs annál jobb, mint mikor azok mondanak véleményt, akiknek fogalmuk sincs arról, amiről beszélnek. Ismerős, csak tanulmányozni kell néhány vonatkozó szerzőt. Akik az elméről írnak.
2020. okt. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ez nekem szól?
2020. okt. 7. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!