Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi ennek a hálózatnak az...

Mi ennek a hálózatnak az eredő ellenállása?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le a megoldás gondolatmenetét. Nem világos számomra hogy hol van soros és párhuzamos kapcsolás.


[link]


Köszönöm.


2020. okt. 7. 19:20
 1/7 sadam87 ***** válasza:
54%

Szerintem 15 Ohm. (De lehet, hogy rosszul számoltam.)

Apránként kell összevonni az ellenállásokat. Itt most csak leírom a lépéseim sorrendjét.

1. Összevonod a 1,5 Ω és 4,5 Ω ellenállást (soros kapcsolás).

2. Összevonod a 10 Ω és 40 Ω ellenállást (párhuzamos kapcsolás).

3. A 2. pontban kiszámolt ellenállást összevonod a 4 Ω-ossal (soros kapcsolás).

4. Összevonod az 1. és a 3. pontban kiszámolt ellenállást (párhuzamos kapcsolás).

5. A 4. pontban kiszámolt ellenállást összevonod a (megfelelő) 5 Ω ellenállással (soros kapcsolás).

6. Az 5. pontban kiszámolt ellenállást összevonod a 18 Ω ellenállással (párhuzamos kapcsolás).

7. A 6. pontban kiszámolt ellenállást összevonod a 14 Ω ellenállással (soros kapcsolás).

8. A 7. pontban kiszámolt ellenállást összevonod a sorosan kapcsolt 5+25 Ω ellenállással (párhuzamos kapcsolás).

9. Még ráragasztod a sorosan kapcsolt 1 és 2 Ω ellenállást, és kész is.

2020. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban 15 ohm (példatárban megvolt a végeredmény)


Köszönöm szépen!

2020. okt. 7. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Igen, ilyenkor elemi soros vagy párhuzamos ellenállás párokat kell keresni, és azokat sorban összevonni.

Az okozhat problémát, ha egy trükkös rajzon csillag vagy delta kapcsolást vélünk látni, ami nem az, vagy ha valóban csillag vagy delta van, akkor azokat egymásba átalakítva általában egyszerűsödik a helyzet. (Gugli: csillag delta átalakítás) A fenti példában szerencsére nincs ilyen.

2020. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem világos számomra hogy hol van soros és párhuzamos kapcsolás."

Te Kérdező, te vagy az, kinek a múltkor javasoltam, hogy jöjjön tisztába ezekkel a fogalmakkal? Látom, kár volt.

2020. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sadam87 ***** válasza:

Alapvetően nem szoktam pörögni a százalékomon, de most tényleg érdekelne, hogy aki lepontozta a válaszomat (meg a 3.-at is), az ezt miért is tette. Az eredményem jó. Ez alapján feltételezem, a megoldásom is. Úgy tűnik, a kérdezőnek is hasznos volt. Persze ettől függetlenül lehetne rossz, de ha ez a helyzet, akkor a ki lepontozott miért nem írja le???

Vagy valaki úgy tud lelazulni péntek délután, hogy hazamegy és lepontoz pár random választ? Ez esetben örülök, hogy segíthettem. :D

2020. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én felpontoztam
2020. okt. 9. 19:41
 7/7 sadam87 ***** válasza:
Ja, gondoltam. Na, mindegy, azóta járt erre még egy lepontozó manó. Lehet, hogy csak nem szeretik a fizikát?
2020. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!