Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miben különböznek a következők...

Miben különböznek a következők, DC fordulatszám szabályzó, DC motor PWM vezérlő, 0-48VDC szabályozható tápegység?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy ezek miben működnek egymáshoz képest másképp? Nem mind olyan mint egy dimer, azaz pl 0-48VDC között szabályozható a feszültsége, persze értem hogy teljesítmény szempontjából más más de azon kívül? Pl ha van egy 33VDC nyitófeszültségű 50W os ledem akkor ahhoz használhatom végül is mindegyiket ha bírja a teljesítményt és be tudom állítani hozzá?

2020. okt. 31. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak rákeresnél, hogy mit jelent a PWM... Józan ész is jól jöhet: a fordulatszám szabályzó az mindent jelent, amit fordulatszám szabályzásra használsz, még ha hegy kihúzható vasmagú trafó is az.
2020. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ohh köszi, igen hasznos volt a válaszod, ja vagyis nem. :D

Gondolom te sem tudod rá a választ különbem azt írtad volna meg nem ezt.

A kérdés még mindig az hogy akkor mindegyik pl 0-x VDC között állítható?

2020. okt. 31. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván rákeresek és beillesztem, meg még át is fogalmazom, ha már nem tudom, igaz? Ráérsz várni a választ olyan kérdésre, amit öt perc google megválaszolni akkor is, ha tényleg semmit nem tudsz az egészről (mondjuk váltakozó- és egyenáram fogalma nem árt, ha megvan pl általános iskolás fizika anyagból).
2020. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És ha van egy nyitófeszültséged, akkor is pwm felé kéne keresgélj, de biztos rájöttél már
2020. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nézegettem de valahogy nem jött át teljesen, a pwm impulzus-szélességet változtat. Viszont ilyenkor a feszültség állandó vagy az is változik? Nem találtam olyan oldalt ahol ezt elolvasva érhető lett volna számomra. Ismersz ilyen oldalt?
2020. okt. 31. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Szaggatott áram, nem állandó, hanem fix értéket kapcsol ki-be, a frekvencia is fix, csak az változik, hogy a ciklus melyik pontján kapcsol vissza.
2020. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem még pár videót. A működést már értem a pwm nek de az nem hogy ha az adott idő alatt 50% ra van állítva akkor pl 12VDC miért lesz 6VDC?
2020. okt. 31. 13:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Önmagában nem lesz, ahhoz szűrni kell! Ábrákból meg lehet érteni, azok meg mindenütt vannak.
2020. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Belinkelnél olyan ábrát?
2020. okt. 31. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Rákeresel, hogy pwm ember
2020. okt. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!