Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Zárt mélyláda esetén van...

Zárt mélyláda esetén van értelme bélelni a láda belsejét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdő hifiző vagyok, szóval legyetek szivesek, és ne oltsatok szét! :D Tudom mi az az álló hullám és azt is hogy hogyan lehet tenni ellene. Mivel a mélyládák már adottak (merthogy 2 is lesz belőle), és teljesen téglák, így 3 pár párhuzamos oldala is van, ami tudom hogy nagyon nem ideális. Tudom hogy reflex ládánál sokat számíthat, de viszont mivel a zárt ládákban nincs lég ki/be áramlás teljesen bizonytalan vagyok, hogy ebben az esetben van-e bármi értelme kibélelni a ládák belsejét (első körben vatelinre gondoltam)? Lesz hallható különbség?


Előre is köszi!



2020. nov. 18. 23:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én anno 1 cm-es vatelinnel ragasztottam ki a reflexládát. Ide lehet, hogy egy sima vastagabb szövet elég.

A zárt láda a hangszóró membránjával alapból elég jól csillapítja magát, maximum a falrezonanciákat kell kivenni, ha a falak túl vékonyak.

2020. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Az elkészűlt doboz nem kielégítő impulzusátvitele kismértékben javítható a doboz tuningolásával, úgysmint, az üreg csillapítóanyaggal való kitöltésével, illetve a légnyomáskülönbség kiegyenlítésével. Csillapítóanyaggal, mint pl. üveggyapot, kőgyapot, hosszúszálú természetes gyapot vagy habszivacs lapok, csak bizonyos szintig, praktikusan a doboz köbtartalom max. 25%-ig, szabad feltölteni. A töltőanyag izotermikus hangelnyelése következtében nagyobb lesz a hangdoboz effektív (virtuális) térfogata, megnő a dobozüreg akusztikus hajlékonysága és a rendszer effektív mozgó tömege, ugyanakkor csökken a jósági tényező" ...

[link]

2020. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó gondosan fellazított vattával telepakolhatod, árához képest tökéletes.
2020. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!
2020. nov. 22. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!