Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Galvanizálás injekciós tűre...

Galvanizálás injekciós tűre házilag hogyan lehet? Forrasztani bórax-szal és ipari ezüsttel háztartási tűzhelyen is tudtam, de az nekem nem jó, mert csak egy tized mm-es réreg mehet rá valamilyen forrasztható anyagból. A rezet ledobja

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
És mi a terved vele? beszűrható elektródát akarsz készíteni?
2020. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rézbevonatot más acél is hajlamos ledobni. Iparilag ezt úgy oldják meg, hogy vékony nikkel bevonatot visznek föl előbb, azután a rezet.

Házilag ez kemény dió lesz, mert nikkelvegyületek nehezen beszerezhetőek.

Bocs! Így hajnali 1 után kicsit csipás vagyok. Talán holnap eszembe jut valami.

2020. nov. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem is a saválló acélok állnak ellent a vegyi hatásoknak, hanem a felületükön képződő tömör oxidréteg. Ez vas-oxidból, és króm-oxidból áll, sőt az ausztenites típusú ( nem mágneses ) saválló acéloknál még nikkel-oxid is befigyel.

Ha galvanizálni akarod éppen ez az oxidréteg a probléma.

Azt az tanácsot adhatom:

- Kísérletezz!

Azért találtam egy ezüstöző paszta receptet.

3 g ezüst-kloridot, 3 g finomra porított konyhasót, és 3 g iszapolt krétát dörzscsészében alaposan összekeverünk, és a keveréket nedves bőrdarabbal a bevonandó tárgyra dörzsöljük. Az ezüstréteg jelentkezése után a munkadarabot leöblítjük.

Vas, és acél tárgyakat előtte rézgálic oldatba mártjuk.

Még valami. Az ezüst-klorid fényérzékeny vegyület, a keveréket fényt is elzáró üvegben tartsuk. Lehetőleg gyenge, vörös fényél dolgozzunk vele.

Forrás: Dzsida László 200 kémiai kísérlet Gondolat kiadó 1967.

Ha érdekel, írok még néhány egyéb fémre galvanizáló receptet.

2020. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet!
2021. szept. 21. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!