Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csak a "papíron szereplő"...

Csak a "papíron szereplő" hangszóró adatokból meg lehet állapítani, hogy mennyire mély hangok elérésére alkalmas egy mélysugárzó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék építeni az itthoni hangrendszeremhez egy komolyabb mélynyomót. A komolysága alatt pedig nem azt értem hogy milyen hangnyomásra képes (az egyáltalán nem érdekel), hanem azt hogy milyen mélyre képes lemenni. Tehát természetesen zárt láda lenne, viszont abban bizonytalan vagyok, hogy 2 mélysugárzó adatait összehasonlítva honnan tudhatnám, hogy melyik szólaltatná meg az alsóbb frekiket jobban/hangosabban/tisztábban? Egyáltalán meglehet állapítani ezt csak adatokból? Igen, tudom hogy az egésznek a lelke a láda és méretezése, de pont hogy arra lennék kíváncsi, hogy magát a hangszórót melyik tulajdonságai alapján válasszam ki. Eddigi tapasztalataim szerint a gyártók által megadott frekvencia átvitel semmit sem jelent, és persze tudom, hogy az amúgy is rengeteg más dologtól is függ. Viszont ha jól sejtem az egyik legfontosabb a minél alacsonyabb rezonancia frekvencia? És az átmérő mennyire számít emellett a szempont mellett? Mi alapján válasszak? (azt még megemlíteném, hogy mindenképp 2 db különálló passzív zárt láda a terv)


Előre is köszi!



2020. dec. 1. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem a hangszórón múlik leginkább.hanem az elektronikán. A high end audiofil mélyladák 500ezer körül vannak. Mert igyekeznek a lehető legkevesebb ellenállast teremteni. Arany vezetékek, a lehető legjobb elektronikával,hogy a maradék közép és magas frekit is levagja az elektronika, ezért elég szűk tartományban is dolgoznak. Nyilván 4hz et ne várj.

Én azt gondolom,hogy olcsóbb lenne venni egy komplett mélyládát akár használtan. Építésbe bele tudsz bukni egy sima rezgéselnyelő hiánya miatt is sajnos

2020. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Zárt dobozba neked membránfelület fog kelleni, a rezonanciapont nem baj, ha nincs túl mélyen, inkább azt nézd, hogy minél kisebb púp legyen a frekvenciamenetben vele! Ezek a nagylöketű, gumiszélűnek mondott hangszórók szerintem kevésbé tesznek boldoggá a te felhasználásod mellett. A legjobb lenne úgy eltalálni a rezonanciapontot, hogy az adott szoba kedvenc állóhullámainak minél távolabbról köszönjön.
2020. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az még nem volt, hogy a szoba paraméterei is befolyásolják a nagyon alacsony frekvenciákat. Egy kis szobában egyszerűen nincsen tér, hogy kialakuljon a hullám.
2020. dec. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jobb helyeken meg lehet hallgatni. Szerintem menj be egy üzletbe és változatlan körülmények között hallgasd meg a kiszemelt mélyládákat és döntsd el.

Ennél jobb tanácsot nem kaphatsz. Magadnak veszed, te dönts el.

2020. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!