Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mostmár ezlesz a normális "tél?"

Mostmár ezlesz a normális "tél?"

Figyelt kérdés

Plusz 10 fokok vannak mostanában vékony kabátba meg nyári vászon cipőben járok és egyáltalán nem fázok.

Globális felmelegedés miatt ezlesz már a normális?


2021. jan. 7. 07:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
95%

Nagyon úgy tűnik hogy mostantól a telek nagy része így fog telni.

Szóval igen,mostmár ez lesz(2 szó) a normális tél

2021. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Igen, a trend azt mutatja, hogy a telek is melegebbek lesznek.

[link] (1. ábra)


Itt tudod megnézni az elmúlt hónapok időjárásait kb. 10 évre visszamenőleg. Az anomáliás ábrát érdemes nézni.

[link]

2021. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom, hogy gondoljátok de én nem bánom nem szeretek megfagyni🥶
2021. jan. 7. 09:19
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Majd lesz tél nyugi, február odatesz!!!
2021. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
90%
Lehet te nem bánod,de hidd el hogy nagyon nem jó ha ennyire meleg van télen
2021. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"én nem bánom nem szeretek megfagyni"

Azt én sem szeretek, de pl. a földeknek nagyon kellene egy kis hótakaró. Nem örülnék, ha a kenyér emiatt dupla árban lenne őszre.

De annak sem örülnék, ha 5-10 év múlva a malária elleni oltás lenne a fő téma nálunk.

2021. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Akkor kell hótakaró, ha nagyon hideg lenne, csapadékvízből meg van bőven!
2021. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:
84%

Hótakaró szerintem is a fagyok ellen kell, és ha nincs fagy akkor hótakaró sem kell. De talán majd jön valaki, aki ért a földműveléshez.


A klíma az meg úgyis változik, csak a közismeretekben ez nem így szerepel, mindig is változott, ez történelmi tény. Van előny és van hátránya, aztán csak meg lehet oldani amit kell.

2021. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kell a hó, mert csapadék.

A kisfiam 1 évesen imádta a havat, de nem emlékszik rá. Most múlt 3. 2019 dec 2. Akkor volt egy félnapos hótakaró, azóta nem!

2021. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg ez lesz a trend, igen.

Amúgy eléggé durva ütemben gyorsul a folyamat, csak az én életemben, amire emlékszek.. 80as években voltam kisgyerek, akkoriban még a tél nagy részében volt hóesés, befagytak a kisebb tavak, folyamatosan szánkóztunk meg korcsolyáztunk téliszünetekben.

2000es évek eleje, itt még szinte semmit nem lehetett észrevenni, még mindig azt lehetett mondani, hogy egyáltalán nem volt ritkaság a minusz és a hóesés, simán előfordult, hogy akár heteken át hótakaró fedte a tájakat.

Még minden évben lehetett menni síelni belföldi pályákra, természetes hóban, nem kellett hóágyúzgatni.

Ugrunk megint, 2000-es évek vége/2010es évek eleje, itt már arra emlékszek, hogy mindössze évi néhány olyan alkalom volt pár napra, hogy tudtunk menni síelni belföldi pályákra.

Az utóbbi 4-5 évben viszont már gyakorlatilag csak hóágyúzás mellett lehet síelni, természetes tavakon korizás kizárt, stb.

Szerintem eltelik még 5 év, és végleg búcsút mondhatunk a téli minuszoknak.

2021. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!