Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha tudjuk,hogy készülnek a...

Ha tudjuk,hogy készülnek a korszerű vakcinák(covid), akkor mi miért nem gyártunk?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Mert nem éri meg. Olcsóbb megvenni mástól.
2021. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Tudni és tenni két rendkívül eltérő dolog. Ezért.
2021. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudom, hogy hogyan működik az autóm, mégsem tudnék legyártani egy alkatrészét sem. És a vakcina még nehezebb.
2021. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is attól, hogy elvileg tudsz valamit, még nem tudod legyártani, gyakorlati tudás és megfelelö üzemek, berendezések, szakszemélyzet nélkül.

Másodszor a vaccinák jogi védelem alatt állnak, csak a kitalálók használhatják a szabadalmat, meg aki megveszi tölük.

2021. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Mit is pontoztatok le az első válaszon?

Mi is meg tudnánk csinálni egy vakcinát, csak sok tízmilliárd forint közpénz kéne hozzá, és szakemberek beszerzése külföldről.

2021. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Jó, egy kicsit túlreagáltam:D

Nyilván nem ugyanazokat, mint az adott cégek, de mi is tudnánk csinálni valamilyet. Csak marha drága lenne, nem érné meg, és sokáig tartana kifejleszteni. Nem véletlenül eleve hasonlóval foglalkozó cégek, vagy intézetek csinálták a már készeket. Mo.-n semmilyen feltétel nincs meg, ami kéne egy ilyen kutatáshoz.

2021. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják. Kapnak egy végső dokumentációt, amiben messze nincs meg minden adat ahhoz, hogy bárki csak úgy legyárthassa, meg turistáskodnak egy kicsit az adott gyárban, aztán megadják az engedélyt és kész.
2021. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sadam87 ***** válasza:
82%

Magyarországon is fejlesztenek vakcinát amúgy, csak még eléggé korai fázisban járnak. A Dembreceni Egyetem és az NNK közösen fejleszti, illetve a Pécsi Egyetem is fejlesztébe kezdett, osztrák partnerrel. (Azt sajnos nem tudom, milyen típusú vakcinát fejlesztenek.)

[link]

2021. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

@8 Kérdés, hogy ennek mennyi értelme van...

Még ha el is készülnének, kizártnak tartom, hogy a több milliárd dollárból gazdálkodó gyógyszercégekhez felérjenek, mind árban, mind hatékonyságban.

De az igaz, hogy kutatni sosem árt:)

2021. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyar vakcina még nem ért el abba a fázisba, hogy tömegtermelni kezdjék.
2021. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!