Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Magyar Tudományos Akadémia...

Chuck dorisz kérdése:

A Magyar Tudományos Akadémia meg tudta már állapítani, hogy az univerzum Teremtés által keletkezett-e, vagy egyéb módon?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 15:49
1 2 3 4
 1/31 2*Sü ***** válasza:
100%
Nem. De nem az MTA nem tudja ezt megmondani, hanem a természettudomány nem tud ezzel foglalkozni. Az, hogy hogyan és miből jött létre az univerzum, az nem természettudományos kérdés, természettudományos módszertannal nem vizsgálható. Ezek inkább filozófiai, illetve vallási kérdés. Az ősrobbanás elmélete sem azzal foglalkozik, hogy hogyan és miből jött létre az univerzum, hanem hogy a már létrejött univerzum ősállapotát követően mik történtek, azoknak milyen hatása van a mai univerzum képére, jelenségeire.
2021. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ne de bocs, a Biblia konkrétan megmondja, hogy nem ősrobbanással keletkezett a világegyetem, hanem a Teremtés által 7 nap alatt. Az MTA nem tudja megmondani, hogy akkor melyik a hamis tézis a kettő közül?
2021. febr. 26. 16:17
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Igen, annyi mindenképpen megállapítható, hogy nem 7 nap alatt jött létte, és amíg a Bibliának nincs, addig a természettudomanynak vannak bizonyítékai az ősrobbanást illetően.
2021. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Az MTA egészen konkrétan meg tudja mondani, hogy nem 7 nap alatt jött létre a mostani univerzum, úgyhogy ilyen formában a teremtés nem volt lehetséges, pláne nem úgy, hogy előbb volt sötét és világos, és csak utána jöttek létre a csillagok.


Amennyiben a bibliai teremtéstörténetet nem szó szerint vesszük, úgy nem lehet tudományosan eldönteni, hogy igaz-e.

2021. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%

Ilyeneket szerintem tényleg ne az "Alkalmazott tudományok" szekcióba írogass.


Tudományos szemmel nézve a Biblia ezen állítása meglehetősen okostalannak tűnik. Ha ez volt a kérdés, akkor íme a válasz.

2021. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%
Az MTA nem tagadja az az elméletet amire vannak bizonyítékok (ősrobbanás), mivel tudományos akadémiaként ilyent nem is tehetne meg. Ettől függetlenül lehet, hogy sok olyan tudós van, aki hisz istenben, de ez a hite nem gátolja meg abban, hogy tisztán lásson.
2021. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

"a Biblia konkrétan megmondja ... Az MTA nem tudja megmondani"

Azért van egy kis különbség a között, hogy a Biblia alapján valaki mindent (is) tud, vagy legalábbis sikeresen bekamuzik mindenre egy választ, és a között, hogy a tudomány képes kimondani, amit a Biblia nem: hogy "nem tudjuk". Sajnos sok ember fejében a "nem tudom" tabunak számít, mert valamiféle hozzá nem értésről árulkodik. Viszont érdekes módon a legbutább emberek félnek leginkább kimondani, ha nem tudnak valamit.


A tudomány legalább kimondja, hogy nem tudjuk. Ez ad lehetőséget és motivációt tovább kutatni. A sötét középkor után a felvilágosodás is azzal a mondattal kezdődött, hogy "Nem tudom". Sőt, az egész tudományos megközelítés lényege, hogy az emberi fantáziát (ha már a Bibliánál tartunk) kizárja a világ vizsgálatakor.

2021. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Sosem fogja. Nem is ez a dolga. Elmondták már akadémikusok, hogy az anyagon túli világ nem a tudomány területe
2021. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezek szerint az Akadémia azt -és csak azt - meg tudja mondani, hogy a 7 napos Teremtés nem stimmel. Ebből logikusan az következik, hogy a Biblia teremtéstörténete nem a mi univerzumunk keletkezését dokumentálja, hanem egy másikat.
2021. febr. 26. 19:25
 10/31 LeonScottKennedy ***** válasza:
90%

" Biblia teremtéstörténete nem a mi univerzumunk keletkezését dokumentálja, hanem egy másikat."


Másikat sem. A Biblia az ókori emberek gondolati világát írja le, hogy ők hogyan képzelték el a teremtést. Ugyanez a római, görög, északi, de még a maja, azték istenekkel is igaz. Akkoriban egy-egy sztorinak sokkal nagyobb ereje volt, mint manapság, és ezek a sztorik, amelyek később ilyen-olyan vallássá, hitvilággá váltak az elterjedésükkel, (ma is van pl. hivatalos Jedi vallás, persze csak poénból, de érted a lényeget), ezek a mesék sokkal inkább egy adott civilizáció szociológiai jellegű leírásai voltak, mintsem egy komolyan vehető teremtéstörténet. Ezek az emberek nem hülyék voltak, hanem a saját tudásukhoz mérten megpróbálták a lehető legjobban értelmezni a létet, és az, hogy szinte minden államnak megvolt a maga saját kis különböző hitvilága, mutatta azt, hogy az elgondolásaik helytelenek voltak. A tudomány szerencsére úgy működik, hogy mindenkinek ugyanazok az eredmények jönnek ki, mert ha nem, akkor ott baj van, és az elmélet nem kerül elfogadásra. Eddig az Ősrobbanás egy olyan elmélet, amire már találtunk bizonyítékot, cáfolatot pedig nem, így elég valószínűnek tűnik. Ahogy arra is van ezernyi, milliónyi bizonyíték, hogy a Föld nem 6 nap alatt jött létre, ebben tényleg már csak az igazán vak fanatikusok hisznek.

2021. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!