Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az okfejtésről a nanobotokkal kapcsolatban? Mennyire lehet reális vagy mennyire tévedés? Hogy ha tévedés hogy lehetne rá mutatni?

Figyelt kérdés

Na meg aztán van aki azt mondta nekem hogy még nem járunk ott hogy a vakcinákba nanobotok legyenek. Hát csak én nem tom hol járunk ebbe egy wikipédiát elolvasva valahogy nem az jön le nekem. 2004be voltak 400 µm és ma 17ével később mekkorák lehetnek? Kár hogy baromi drágák az elektron mikroszkópok mert könnyeben ki lehetne deríteni mi a valóság.


Tudjuk hogy a nanotechnológia a legszervesebben összefüggő terület a processzorgyártással a processzorok sebessége 3évente meg duplázódik. More törvény. 2022 ig 2004 től 18 évvel számolva 6 osztódás. 400 µm/2=200 µm/2=100 µm/2=50 µm/2=25 µm/2=12,5 µm/2=6,25 µm A vérsejtek mérete 6-8 µm között van. Szal a számok alapján az jön ki hogy ott járnak legalábbis 2022re de lehet már most is.


[link]


Ezen a képen pl már sokkal kisebbet mutatnak be.


[link]


A fémes mikrorodákat (4,3 µm hosszú x 300 nm átmérőjű) rezonáns ultrahanggal autonóm módon, folyadékokban vagy élő sejtekben lehet kémiai üzemanyag nélkül meghajtani. Ezek a rudak tartalmaznak egy központi Ni csíkot, amelyet külső mágneses mező irányíthat, ami "szinkronúszást" eredményez.


2021. márc. 5. 21:12
 1/9 A kérdező kommentje:
2021. márc. 5. 21:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1) Elő lehet állítani elég komoly funkcionális nanorészecskéket. Ez nem is kérdés. Pl. van olyan kísérleti rákterápiás módszer, hogy apró nano mágneseket juttatnak a sejtbe, és külső mágneses térrel a rákos sejt elpusztítására használják. Illetve az unalmasabb verzióban diagnosztikára is lehet használni.

[link]

Ez hasonló ahhoz, amit te is írsz a végén. Nem szokás nanorobotnak nevezni az ilyesmit, de persze, lehet ilyet csinálni.


2) Ha egy háttérhatalom a szervezetedbe akar juttatni egy ilyen cuccot, akkor ott a víz, az étel, elterjedt gyógyszerek, stb. A vakcinákra ráparázni fölösleges.


3) Nem vagy annyira értékes, hogy valaki pénzt öljön abba, hogy nanorészecskéket juttat a szervezetedbe úgy hogy még csak nem is fizetsz érte.

2021. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát mi van meg fizetik hogy létre hozható legyen egy börtön társadalom itt? Ray-kurzweil a beszédfelismerés atya pl könyvében azt írja hogy ezek meg is hackelhetők. Bár én hót hülye vagyok hozzá engem lehet vele etetni xD Komolyan meg is hackelhetők ezek? Bennem fel merült hogy nem bomlanak le a vérsejtekkel együtt? Meg hogy még is meddig működő képesek?


[link]

2021. márc. 5. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
OMG! 😂😂😂
2021. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mért kínába már van ilyen. De am a könyvet ki olvastam és tényleg az van benne. Mit gondoljak ha egy tudós írta?
2021. márc. 5. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Már rég létre van hozva egy börtön társadalom, sokkal költséghatékonyabb eszközökkel. Lásd média. Ha valaki azt akarja, hogy vegyék Coca Colát, vagy menj harcba a "hazádért" iraki civileket gyilkolni, akkor sokkal könnyebb dolga van, mint nanorészecskéket ültetni a testedbe.


Amúgy az a "baj" a nanorészecskékkel, hogy kiürülnek a szervezetből. Legalább havonta meg kéne ismételni a beavatkozást, ha valakinek ilyen irányú tervei lennének. Minél kisebb a részecske, annál nehezebb helyben tartani.

Lebomlani nem bomlanak, ha úgy tervezik őket hogy ne bomoljanak.

De, mint mondtam, aki társadalmi kontrollban utazik, annak sokkal költséghatékonyabb megoldásai vannak.


Az 500 oldalas könyvet amit linkeltél, engedelmeddel most nem fogom elolvasni... :D

2021. márc. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tudjuk hogy a nanotechnológia a legszervesebben összefüggő terület a processzorgyártással a processzorok sebessége 3évente meg duplázódik. More törvény. 2022 ig 2004 től 18 évvel számolva 6 osztódás. 400 µm/2=200 µm/2=100 µm/2=50 µm/2=25 µm/2=12,5 µm/2=6,25 µm"


Megis mit szamoltal te most? Mi koze van a Moore torveny szerinti processzor sebesseg duplazodasnak a nanobotok meretehez?

2021. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Megis mit szamoltal te most? Mi koze van a Moore torveny szerinti processzor sebesseg duplazodasnak a nanobotok meretehez?"


Ezt a kérdést nem is értem mért teszed fel hiszen teljesen triviális ismeret és magától értetődő.


A köze a gyártási technológia. A processzorok annál jobbak minél alacsonyabb gyártási technológián készülnek. Minden terület ahol nanotechnikát kell alkalmazni össze függ. Szal ha van potenciálunk 6nm en processzort gyártani akkor mért ne lehetne bármi máshoz amihez 6nm kell előállítani valamit?


Érdekesség hogy 2020ban a more törvény meg állni látszik. Ugyanis el értük a szilícium alapú rendszerek gyártási határát ami kb 5nm. Innen a qvantum számítógépek kora jönne ahol atomi szintű gyártási technológiát alkalmaznak de a fejlesztésük meg igen csak nehézkesnek látszik egyenlőre. Amennyire én tudom a legfőbb problémát az jelenti hogy az atomok helyzetének az ismeretéhez le kell állítani a rezgésüket amit laborban -270C on lehet el érni de szoba hőmérsékleten nem.

2021. márc. 6. 09:00
 9/9 anonim ***** válasza:

"A köze a gyártási technológia. A processzorok annál jobbak minél alacsonyabb gyártási technológián készülnek. Minden terület ahol nanotechnikát kell alkalmazni össze függ. Szal ha van potenciálunk 6nm en processzort gyártani akkor mért ne lehetne bármi máshoz amihez 6nm kell előállítani valamit?"

A 6 nm gyártási technológia azt jelenti, hogy 6 nm széles vezetékelést alkalmaznak a procin belül, nem azt, hogy 6 nm méretben tudnak robotokat gyártani. Ez olyan, mintha lenne 1 mm keresztmetszetű drótod, és te abból 1 mm-es robotokat akarnál hajtogatni.

2021. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!