Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagyságrendileg mekkora lehet...

Nagyságrendileg mekkora lehet egy óriáskígyó szakítószilárdsága?

Figyelt kérdés
Szerintem Indiana Jonest nem tudták volna egy kígyóval kihúzni a gödörből.
2021. jún. 6. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
500 kg
2021. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
De ki bírnák húzni vele, mivel a kígyók szakítószilárdsága kb. úgy 1,89 Indianajones/mm²
2021. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vitatkoznék mivel a filmben látható kígyó a pyton delamericanus volt vagyis közismertebb néven közepes gödör piton ami köztudottan 1.945 Indiananjones/mm2
2021. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyszer teszek fel ebben a kategóriában kérdést, akkor is csak a hülyeség megy.

Köszi!

2021. jún. 6. 21:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat de hogy akarsz erre értelmes választ ez egy élő állat már hogy lenne róla adat mennyi idős milyen vastag mekkora az izom tömege hol fogják ? Amúgy simán elbír szerintem egy anakonda egy kb 80-90 kilós embert hiszen ő maga akár 250 kiló is lehet de mondjuk egy király piton már nem biztos
2021. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, de egy ilyen kérdésre mégis milyen válaszokat vártál?

De komolyra fordítva a szót, egy kifejlett óriáskígyó szakítószilárdsága sacc-per-kábé a Te szakítószilárdságodnak minimum az ötszöröse lehet.

2021. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 2*Sü ***** válasza:
100%

Hát egy fikciókkal teletűzdelt akciófilmben tudományos igényességet keresni eléggé felesleges, az a legmellékesebb, hogy elbír-e egy óriáskígyó egy embert, vagy sem. Másrészt nyilván nem igazán vannak táblázatok különböző állatok szakítószilárdságáról…


De azért saccolgassunk. Nem emlékszem a film ominózus jelenetére, de tegyük fel, hogy Indiana Jones felszereléssel együtt 100 kg, így a gravitációs erő kb. 1000 N. Nem tudom, hogy egy óriáskígyó izomzata hogyan viszonyul az emberéhez, mindenesetre a Google azt mondja, hogy az emberi vázizom szálirányú szilárdsága 0,44 MPa. Ha osztok-szorzok ezekkel az adatokkal, akkor az jön ki, hogy az óriáskígyónak legalább 0,002273 m² vastagságúnak kell lennie, körkeresztmetszet esetén ez kb. 5,4 cm átmérőt jelent. 7,6 cm átmérő ennek az erőnek – súlynak – a dupláját bírja el.

2021. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

#7:

Alkalmaztál némi egyszerűsítést, de így is kábé korrekt az eredmény, hogy elbírná.

:D


Azért együk hozzá, hogy a kihúzáshoz tutira testsúlynál több kell, amibe elmerült, annak elég durva viszkozitása van, szóval szerintem kell olyan másfél jonesnyi súlyerő.

De a kígyóban nem csak a vázizom, hanem az ízületek is tartanak, a kígyó izomzata körkörösen helyezkedik el, mint egy cső, a kígyó keresztmetszetének szerintem minimum harmadát kiteszi, és ahogy elnézem, hogy egy ilyen dög körbetekeredve össze tudja roppantani bárminek a csontozatát, valószínűleg két-háromszor erősebb az emberi izomzatnál.


Én arra tippelek, hogy mondjuk egy emberi súlynak megfelelő méretű kígyó függőlegesen fellógatva nem hogy szakadás nélkül elbírna valakit, de szerintem fel is tudná emelni.

Sajnos nem emlékszem, mennyivel volt kisebb a filmbeli.


Az állatvédők várható védekezése miatt inkább ne teszteljük.

:D

2021. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 2*Sü ***** válasza:
100%

> Alkalmaztál némi egyszerűsítést


No igen, így utólag visszaolvasva nem kicsit…


> De a kígyóban nem csak a vázizom, hanem az ízületek is tartanak…


Pl. ezt a fene tudja miért nem vettem számításba…


~ ~ ~


De közelítsük meg máshonnan a dolgot: [link]


Tehát egy ember pusztán a kisujjával 110 kg-ot képes felemelni. Az óriáskígyó egy csöppet vastagabb, és azt is gyanítom, hogy úgy általában az emberi kisujjnál nagyobb a szakítószilárdsága. Innen nézve igencsak valószínű, hogy egy nagyobb óriáskígyó Indiana Jones-t nem csak önmagában, hanem talán egy kisebb lóval együtt is elbírna.

2021. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
100%
És kiemelés után jointot is sodor belőle. :D
2021. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!