Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamos védelmek esetén a...

Villamos védelmek esetén a fékezés mit takar?

Figyelt kérdés
Pl. mi az a fékezési karakterisztika? Miért nevezzük fékezésnek? Mit fékez, miért, hogyan stb.

2021. júl. 17. 17:27
 1/4 Szirty ***** válasza:
Milyen szövegkörnyezetből emelted ki a "fékezés" szót?
2021. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát csak védelmes anyagokat olvasok, és több helyen találkoztam már azzal, hogy különböző védelmeknek van fékezése, fékezési karakterisztikája. Pl. differenciálvédelmeknél.


De nem egészen értem miért hívják fékezésnek. Mit fékez? Miért nevezik így? Illetve hogyan alakítják ki a fékezést és miért jó nekünk ez?

2021. júl. 17. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, van ennek értelme? Amiket kérdezel, azok nagy része alap villamossági dolog. Ezek ismeretének, értésének hiányában mi a cél? Felmondani, mintha Shakespeare-darabban szerepelnél?

Egy relénél nyilván a fékezés az, ami megakadályozza az alap elképzelés szerinti működést - többnyire bizonyos nagyságot elérő paraméterig.

2021. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amit leírtál azt tudtam. De esetleg leírhatnád azt is, hogy milyen védelmeknél alkalmazzák a fékezéses karakterisztikát, hol fordul elő a gyakorlati életben és hogyan állítják elő ezt a karakterisztikát.
2021. júl. 17. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!