Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az, hogy a fogyasztó...

Miért van az, hogy a fogyasztói deltába kötött transzformátor rátáplál a földrövidzárlatra?

Figyelt kérdés

A kérdést lehet kicsit pontatlanul fogalmaztam meg. Sajnos nem emlékszem a pontos gondolatmenetre, de valaki említette nekem, hogy ha egy oldalról van táplálva egy rendszer (mondjuk képzeletben bal oldalról) és valahol bekövetkezik egy FN zárlat (azt hiszem FN és nem Ff), akkor a fogyasztók felől, tehát afelől nincs táplálás a rendszerre (képzeletben jobbról) adott egy trafó, aminek van deltába kötött tekercselése, akkor ez rátáplál a zárlatra.


Ez hogy lehetséges? Az ép fázisokon keresztül? És miért fontos ezt a problematikát kiemelni? Mi köze a delta tekercselésnek ehhez? Ez a jelenség milyen problémákat okoz? Gondolom valami olyasmi lesz, hogy nem elég egyfázisú kikapcsolás a táplálás felől, mert az ív fenn marad jobbról is. Nem?


Köszi, és bocs a pontatlan megfogalmazásért, remélem érthető a lényeg.



2021. júl. 18. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld felrajzolni. Elég fura hálózati képet találtál ki. Nekem még az se jön össze, hogy mi hova van kötve, és hol vannak a védelmi készülékek.
2021. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a jelenség földelt csillagpontú transzformátornál van, nem a delta kapcsolásúnál.
2021. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A neve Bauch-paradoxon, úgy nézz utána.
2021. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!