Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha szeretnék fákat ültetni...

Ha szeretnék fákat ültetni (civilként) közösségi célból és közterületen, akkor mit jelentenek az alábbi kívánalmak ehhez, melyeket csatolni kell: növényjegyzéket, műszaki leírás, kertészeti tervlap, tervezői nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Kicsit félelmetes. Oké, az elsőt értem, hogy milyen növényt ültetné(n)k. Műszaki leírás? Az mit jelent ebben az esetben? Kertészeti tervlap? Tervezői nyilatkozat? Nem vagyok se mérnök, se kertész, se tervező...

2021. júl. 26. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem lehet csak úgy hirtelen nekifutásból bárhova bármit ültetni. Menj be az önkormi városépítesi osztályara és érdeklődd meg.
2021. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Írtam nekik, erre a kérdésemre kaptam ezt a választ. Nem hirtelen nekifutás, bár az ember a kertjébe se úgy ültet növényeket, hogy ahhoz kertészmérnöki képzettséget kell szerezni (mégis "működnek" a kertekbe ültetett fák és növények általában így is). Értem, hogy nem olyan egyszerű, de akkor ezek szerint itt kertész- vagy környezetmérnöki bevonást kell kezdeményezni? Egyébként parkba volna ültetve, ahol nincs túl sok fa. Van egy alaprajz is, látszik, hogy nagyon kevés a közmű. Nem is ez a gond, hanem küldtek egy példát is arra, hogyan lehet jelölni, hová ültetnék (ez volna a műszaki rajz?), de ott nincs különösebb méretarány stb... megadva, csak néhány pontot berajzoltak a térképre. Azt én is meg tudom csinálni, az lesz a műszaki leírás meg a tervlap?
2021. júl. 26. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Hidd el, a közterületek meg vannak tervezve. Ahol nincs fa, ott nem véletlenül nincs. Pl nem lenne meg a víz, gáz stb vezetékektől az előírt védőtávolság, stb

Ha környezetvédelmi vagy hasonló célból akarsz ültetni, akkor azt csináld egy mezőgazdasági földes út mellett gerillaültetésként, minden fölös papírmunka nélkül. Ott senkit nem fog zavarni.

2021. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez is talán meg van tervezve, de a helyi "parkfenntartási ügyintéző" kifejezetten üdvözölte a kezdeményezésemet és még más egyéb helyszíneket is javasolt, valamint tippeket is, miket ültessek (gyümölcsöst szeretnénk). Szóval, bőven elfogadta az ötletet ebbe a sivár parkba, csak aztán mellé még megdobott egy ilyen szép kis listával.
2021. júl. 26. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a helyi kertészeti vagy városüzemeltetési céget (Budapesten a Főkert), ha szerintük is jó helyen lenne ott a választott növény, akkor biztosan segítenek!
2021. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet (lenne), de ő pont a városüzemeltetés munkatársa. Valamint egy másik hasonló beosztásúval beszéltem régebben, mondta, hogy segít, de úgy tűnik, elengedte a témát (mikor írtam neki a tervekkel kapcsolatban, nem válaszolt). Ez az oka, hogy nem szerettem volna már "koldulni" a "szakik" figyelmét, hanem kézbe venni a dolgot. Mondom, van mintám a kijelölésekkel kapcsolatban, hasonlóan jelölöm a mellékletben küldött közműtérképen én is, aztán vagy visszadobják és erőlködök tovább vagy oké.
2021. júl. 26. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, hidd el, megvan az oka, hogy miért nem lehet civilként ültetgetni...


VAn az a mondás, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve...


Mivel nem vagy szakember, megtetszik neked egy növény, és elülteted... Aztán lehet, hogy valami özönnövény, és pár év múlva kipusztítani se tudják, mert már szanaszét hordta a szél a termését, és mindenhol fellelhető... Lsd. az ecetfa, vagy van még pár ilyen...

2021. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na jó, azért a hülye és a szakember közt van egy vonal, ami az egészséges gondolkodású ember, aki túlzó bürokrácia nélkül kíván benne élni a közösségében és a környezetében. Azért ritkán hallani olyat, hogy a népek ecetfákat meg bálványfákat ültetnek a kertjükbe, aztán nem lehet vele mit csinálni... ezért van az, hogy meg kell adni, mit akarsz ültetni (meg erre javaslatokat is kaptam). A "szakmáról" meg annyit, hogy tudok mondani tájakat, amit ezek a tudósok tettek tönkre, például feketefenyővel. De egyébként sem egy ördögtől való, veszedelmes dolog a népek, átlagemberek tapasztalataira (is) bízni ezt a feladatot, mert 10-20 gyümölcsfa elültetése még óriási problémákat sehol nem okozott, az tuti. Sőt, itt hivatkoznak a közművek védelmére is, de azok elkerülése sem egy nagy tudomány, ha ki van jelölve a helyük. Sőt, nem tudom, valaki látott-e már komoly környezettanulmányt, mielőtt valaki a háza elé vagy a kertjébe ültetett valamit, pedig ott is vannak közművek. Értek én sok mindent, de a mi utcánk tele van út menti fákkal, ha azok nem zavarják a közműveket, akkor semmi (súgó: a fák gyökerei nem bántják azokat gyakorlatilag soha).
2021. júl. 26. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudod, kérdező: van, aki a kis munkát kis ívben, a nagy munkát meg nagy ívben kerüli.

Ezen kívül sajnos a közigazgatásban nálunk csak egyre kell figyelni... nem, nem arra, hogy jól dolgozz.

Arra, hogy NE KÖVESS EL HIBÁT. SEMMILYENT!

Tehát, ha csak egy icipici kockázata is fennáll, hogy amit csinálni fogsz, valamilyen problémát okozhat, akkor azt a dolgot nem csinálhatod meg.

Márpedig kockázat mindig van, ha nem egy 100 éve kitaposott úton mész, minden lépést betartva.

Na, EZÉRT kaptad ezeket az írásokat.

Ezek után a kockázat a tiéd, ha valamit elrontasz.

Ezen kívül még pénzt és segítséget sem fogsz kapni hozzá.

2021. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9.

Ebben mondjuk egyetértek, nyilván így is van, de meglátjuk, mi lesz :)

2021. júl. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!