Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség az üzleti...

Mi a különbség az üzleti gazdaságtan és az elméleti gazdaságtan között? Melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés

Szakközépiskola 11. osztályába fakultációra szeretnék jelentkezni gazdaságtanra. Csak nem tudom,hogy melyik mi?! És melyik a könnyebb? (közepes tanuló vagyok,ezért szeretném a könnyebbet választani)

Köszönöm!


2010. szept. 1. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Idén végeztem gazdasági iskolát. Az üzleti gazdaságtan a kézzelfoghatóbb dolgokkal foglalkozik. Mi ott könyvelni, adót bevallani, számlát kiállítani tanultunk. Elmélet volt ott is, pl. cégeknek hogyan kell elszámolni a vásárlásokkal, milyen adók vannak, stb... Elég egyszerű volt.

Az elméleti gazdaságtant nálunk kgt-nek hívták. Itt a gazdaság működéséről tanultunk. A mikro- és a makroökonómia volt a téma. Wikipedian olvasd el miről szól ez a két dolog. Na ez lesz nektek kgt-n.


Szvsz az ügt egyszerűbb, de ha tovább akarsz tanulni, akkor szerintem a kgt-t tanuld emelt szinten. Én az egyiket sem szerettem :)

2010. szept. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy kgt-n sokkal sokkal többet írtunk meg rengeteg ábrát rajzoltunk, valamint én unalmasabbnak találtam a kgt-t. Persze ezek tanárfüggő dolgok, de gondoltam megosztom az én tapasztalataimat.
2010. szept. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Énis most végzek közgazdasági szakközépiskolában,és úgy gondolom,hogy az üzleti gazdaságtan sokkal könnyebb!Például én elméletiből hármas vagyok,míg üzletiből dicséretes ötös :D sőt,én úgy döntöttem,hogy ebből érettségizem!Engem sokkal jobban leköt az üzleti,és nem olyan elvolt mint az elméleti:)Remélem segítettem:)
2011. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!