Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tippeket várok otthon készült...

Tippeket várok otthon készült repülő építéshez (személyszállító)?

Figyelt kérdés
Bármiféle tipp tanács (idióták kíméljenek)

2021. okt. 12. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Írj ki kérdéseket a gyakorira, hogy adott jellemzőkkel mekkora lesz a max sebessége.
2021. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Várj, jól értem, hogy olyan repülőt akarsz otthon építeni, ami személyek szállítására alkalmas?
2021. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Első lépésben szerezz néhány 100 milliárd dollárt.

Második lépésben vegyél meg egy repülőgép-gyártó céget.


A többi már menni fog magadtól is.

2021. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom ez mennyire komoly kérdés.De ha nincs legalább egy gépészmérnök végzettséged, egy jól felszerelt kis hangárod, minimum 30-40 milliód rá, és több évnyi szabadidőd rá, akkor inkább felejtsd el. Még egy ultrakönnyű repülőgép megtervezése, megépítése is nagyon komoly több emberes feladat, hosszú előkészítést igényel. Na meg a több ezer alkatrész előállítása, vagy beszerzése, és összeépítése. Én egy kisrepülőgép üzembe dolgoztam egy kevés ideig, és csak a szárnyakat néhány fős csapat készítette. Üvegszálas kompozit alapja volt a gépnek, aminek az elkészítése elég időigényes volt. Havi 1 db gép készült el, és kb 50-en dolgoztunk rajta. Jó néhány alkatrész, a motor, a légcsavar sem az üzemben készült.
2021. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Végy egy A4-es lapot, a Pinterest-en találsz rengeteget hajtogatási mintát, és hajrá!
2021. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Trollokat etetni, és fűre lépni tilos!
2021. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
2021. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Károly farkasok ***** válasza:
62%

Én drónokkal próbálkoznek... Láttam olyan oldalakat a neten ahol mindenféle alkatrészt be lehet szerezni ami kell hozzá. Giroszkóp, morszabalyozas és a többi. Egyre erősebb és hatékonyabb motorokat gyártanak és árulnak viszonylag elérhető áron...

Egy adott pillanatban én is foglalkoztam a dologgal és arra jutottam hogy először veszek egy boltit, megnézem hogy az pontosan hogy működik és elkezdem lecserélni benne a dolgokat erősebbre és hatékonyabbra... Láttam több videót a neten (évekkel ezelőtt) ahol mások csináltak hasonlót, az egyetlen probléma szerintem az akkumulátor... Ami elég nehéz ha huzamosabb ideig akarod használni... Viszont egy kisebb benzines generátor már le tud annyi áramot adni hogy meghajtson egy olyan drónt ami elbír egy 70-80kgs embert...

De vannak olyanok akik konkrét repülőgépet építettek a garázsban... Nekem dednagyapam kezdte összerakni a faluja mellett lezuhant első világháborús gépeket és nagyanyám elbeszélése (meg az összes szomszéd...) Alapján már olyan szinten volt hogy nem mert vele felszállni mivel nem volt pilóta... De azok a gépek egy viszonylag alacsony teljesítményű benzines motorral repültek és fából meg vaszonbol készültek.

Olyan sárkányrepülő amin Trabant motor volt a 80-90es évek között "divatban" voltak. Egy hasonló szerkezettel valaki át repült a berlini falon, így szokve meg keletnémet országból... De még a moszkvai Vörös téren is landolt egy házilag készített repülő alkalmatossag a hidegháború idején.

2021. okt. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
44%

"Olyan sárkányrepülő amin Trabant motor volt a 80-90es évek között "divatban" voltak."

Kis korrekció: volt Trabant motor, de azért az inkább sufnituning közeli megoldásként, jobb híján. Általában az azzal erősen rokonságban lévő kétütemű, kéthengeres osztrák Rotax motor volt ezeken. Sokan ezt is Trabi motornak hitték, tévesen.

Érdekességként, Trabant motorból készített négyhengeres boxer sárkányrepülő-motor:

[link]

2021. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Károly farkasok ***** válasza:
62%
Nagyon okos vagy... Hihetetlen!
2021. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!