Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emberiség (genetika fejlődé...

Az emberiség (genetika fejlődése által) a jövőben mindenféle különös, humanoidszerű létformákat hoz majd létre az "alantasnak", "fizikailag rendkívül megterhelőnek" minősített munkák elvégzésére (egy sötét, disztópikus civilizációt teremtve magának)?

Figyelt kérdés
Lemondva a robotikai fejlesztésekről és azok elterjesztéséről "A klónozás olcsóbb!" érvet hangoztatva (lásd pl a "Felhőatlasz" című film munkára fogott 22. századi klónjainak a példáját)?

2022. jan. 11. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Semmilyen biológiai létforma nem képes arra a termelékenységre, mint egy gép.

Az általad felvázolt dologgal csak a római birodalom szintjét tudnánk hozni. Mindössze rabszolgaság extrákkal. De 100 rabszolga sem ér fel egy célgép teljesítményével, és nem is tud 0-24 robotolni.

2022. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az előállítás, a folyamatos energiafelhasználás, meghibásodás, használhatatlanná válás (és ennek nyomán a pótlás) költségei valószínűleg alacsonyabbak lennének egy biológiai lénynél, mint egy komplex gépezetnél (a rómaiak se kezdtek bele semmiféle ipari forradalomba, gépesítésbe, ott voltak a munkára fogható rabszolgáik tömeges mennyiségben...).
2022. jan. 11. 20:46
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy előttem is írták, a gépek sokkal könnyebben bevethetők lennének "alantas" munkánál. (Tömeggyártás esetén, veszélyes környezet esetén, illetve olyan munkakör, ahol nem kell külön "gondolkozni"...)

Ilyen szempontból egyszerűbb megalkotni egy robotot, hogy funkcióját elvégezze egy "alantas" munkában, mint megalkotni egy "humanoid" élőlényt, majd felnevelni azt, betanítani, és közben mindentől óvni, hogy ne haljon meg mielőtt a munkáját elvégezné. (Macerásabb lenne...)

2022. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

#2

A biológiai lény is fogyaszt: eszik, aludnia is kell, és az is meg tud hibásodni. Be kell tanítani, jóval tovább tart kitenyészteni, és még azután sem veheti fel a versenyt egy robottal.

2022. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Tovabb fuzve, a robotot ha eloregszik akkor beolvasztjak, es csinalnak uj robotot belole. A humanoidokat meg evtizedekig kellhet meg utana nyugdijazni, ezt is szamold bele.
2022. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Egy biológiai lény megalkotása, felnevelése (hasznosíthatóvá tétele?), kondícionálása és pótlása nem is lenne túl hatékony a mostani (2022-es) technológia színvonalán (igazából ijesztő is belegondolni, hogy ilyen téren mit fognak elérni mondjuk a következő 100 évben az ezen a területen illetékes szakemberek...).


A robotika és a minél nagyobb gépesítés (különösen ha szóba kerül a "mesterséges intelligencia" témája) már most, 2022-es szinten is az emberek jelentős részében visszás érzetet kelt, ezért is lehetne vonzó (és teljesen etikátlan) az ember szintje "alatti" lények megalkotása és felhasználása (úgy okoskodva, hogy azok úgy se akarnak majd "leigázni" minket)...

2022. jan. 11. 21:24
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

"robotika és a minél nagyobb gépesítés (különösen ha szóba kerül a "mesterséges intelligencia" témája) már most, 2022-es szinten is az emberek jelentős részében visszás érzetet kelt"

Ma meg igen, mert szokatlan. A kovetkezo generacio viszont mar robotok kozott fog felnoni (igazabol mar a mostani is, csak az meg nem humanoid robotok kozott), szoval nekik mar sokkal termeszetesebb lesz a robotokkal segitett elet.

2022. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Hidd el, furán nézett volna anyád egy robotporszívóra 20 éve, ma meg a legjobb barátja.

Nem egyik pillanatról a másikre történik a fejlődés, és a legtöbbeknek nem ijesztő.

Azt meg még mindig nem értem, miből gondolod, hogy értelmes, munkára fogható élőlények előállítása valaha is olcsó lesz. Azt is pont úgy költség "legyártani", mint egy gépet. És utána nagyságrendekkel több költség fenntartani.

2022. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

#6

De ugyanilyen alapon gondolj bele, hogy 100 évvel később gépesítés terén milyen színvonal lesz. A gépek mindig hatékonyabb munkavégzőeszközök lesznek, mint az ember.

2022. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
#6: De fellázadhatnak, ha úgy érzik, hogy túl rosszak a munkakörülmények, túl sokat kell dolgozni túl kevés fizetésért. Ezzel szemben a robotokat csak az érdekli, amire beprogramozzák őket. Nem kell minden robotnak intelligensnek lennie.
2022. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!