Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell kiszámolni, milyen...

Hogy kell kiszámolni, milyen napra esik a fél év múlva?

Figyelt kérdés
Pontosabban december 7hez. Szeretném tudni, hogy a 6 hét és 6 hónap mikorra esik december héthez képest. De ezt hogy lehet kiszámolni? 1 hónap lehet 28 29 30 31 napos, szóval ilyenkor melyikkel kell számolni?
2022. jan. 19. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem, akkor azt szeretnéd kérdezni, hogy december 7.-e után 6 hét 6 hónap múlva milyen nap lesz.


A válasz az, hogy erre így egzaktul nehéz válaszolni. Hivatalos ügyintézésnél 1 hónapot 30 naptári napnak szoktak venni. Ennek megfelelően 6 hét 6 hónap = 42 nap + 180 nap = 222 nap.


Innen pedig csak össze kell adnod a napokat;


-a december 31 napos, így még van belőle 24 nap,

-a január 31 napos,

-a február (idén) 28 napos,

-a március 31 napos,

-az április 30 napos,

-a június 30 napos,

-a július 31 napos,

-az augusztus 31 napos, de a keresett nap augusztusra fog esni.


Innen be tudod fejezni?


Egyébként pedig vannak különféle kalkulátorok az interneten, amik megmondják neked akár percre pontosan, hogy két időpont között mennyi időnek kell eltelnie.

2022. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Na ezaz, nem voltam biztos benne, hogy akkor ezzel a 30 nappal kell számolni? Én is ezt gondoltam logikusnak ilyen esetben. Köszi szépen, így meglesz.
2022. jan. 19. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Előveszed az öröknaptárt és megnézed. Van belőle néhány fajta a neten.
2022. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021 december 7 egy keddi napra esett. Én a windows naptárában görgetném a keddeket és 7-14-21-28->4-11-18 számokat nézném, szóval a 6 hét egy keddi napon lett meg, január 18-án. A fél évhez meg 52/2 hetet görgetnék, és keddet keresnék.
2022. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!