Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 18 éves cement s mészhidrát...

18 éves cement s mészhidrát mire alkalmazható ?

Figyelt kérdés
Úgy látom forgatták a zsákokat, mert viszonylag porhanyósnak mondhatók.

2022. jan. 19. 14:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban "kémiai szakértők" válaszát várnám, nem "gondolom szakértőkét". Nyilván födém nem lesz belőle.
2022. jan. 19. 14:08
 2/6 anonim ***** válasza:
Dehogy mit képzelsz....ebből még födém is simán kijön.Semmi baja.
2022. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A friss cementben minden kálcium szulfátra egy fél kritályvíz jut, és megkötés közben szed fel annyi vizet, hogy kettő legyen neki.

A friss mészhidrát pedig kálcium hidroxid.

A 18 éves cemented az idők folyamán a levegő nedvességtartalmából felvette azt a mennyiségű vizet, hogy dihidrát lett, szóval porrá őrölt megkötött betonod van. Fogalmam sincs mire lehet ilyet használni. Talán Trabantban nehezéknek jó - zsákostól.

A 18 éves mészhidrátod meg a levegőből felvette azt a mennyiségű széndioxidot amennyi ahhoz kell, hogy kálcium karbonáttá alakuljon. Szóval mészkőporod is van zsákban.

Esetleg gyomorégés ellen lehetne használni, ha eredetileg patikai minőségű lett volna az alapanyag. Vagy talán savanyú és kálciumban szegény talajra kis tételekben évek alatt szét lehet szórni - de a talaj pH ismeretében és nyomon követésével.

Ha csak egymondatban kellett volna válaszolni, azt írtam volna, hogy gyárilag csomagolt sitted van.

2022. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ebben az esetben a cement kötésére már nem lehet számítani.
2022. jan. 20. 16:53
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
Mint az előző is írta. Tapasztalat: volt egy doboz gyors kötésű (5perc) betonom, nagyon drága fajta. Műanyag dobozban, mint a 0,5 literes tejföl, jól zárható. Panel fal pótlásra használtam belőle, lényegében keményebb mint a gyári panel beton, pont annyira drága mint amilyen kemény cucc. 5 éve lejárt. Gondoltam azért csinálok egy keverés belőle és olyanra kötött mint a kréta. Egyben volt ugyan, de fogpiszkálóval könnyedén véshető. Egy másik lyuk aljára tölteléknek tettem belőle és a tetejére meg rendes keményre kötő réteget. Így még tudod használni, csak csinálj próba keverést mielőtt bárhova használnád. Néztem ugyanígy 5 éve lejárt Murexin csemperagasztót és annak is a próba keverése kb kréta keménységű lett, kuka. :)
2022. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és a cementet ráadásul papír zsákban árulják, azon meg évek alatt átmegyeget a pára és megkötnek a szemcsék lassacskán - mint előző is írta. Egyszerű, próbáld ki.
2022. jan. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!