Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Invert cukor eltérítését...

Invert cukor eltérítését szeretném megnézni és megmérni. Hogyan kell ? Milyen oldatsűrűség és fényforrás szükséges ?

Figyelt kérdés
Próbáltam lézerpointerrel de az edény egyik felén be és full egyenesen a másik felén ki jött belőle a fény, semmi eltérítés nem volt. Próbáltam elé tenni polárszűrőt akkor sem. Próbáltam ledes elemlámpával+polárszűrő akkor sem. Mit nem csinálok jól ? Köszönöm.

2022. febr. 11. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mit akarsz csinálni.
2022. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A polariméter egy kifinomult optikai eszköz,melyet nehéz egy öt perces tákolmánnyal kiváltani. Ha tisztességesen végzed a kísérletet a lézerrel és polárszűrővel, akkor biztosan észlelni fogod a kérdéses optikai jelenséget!
2022. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pedig pont az 5 perces tákolmányra gondoltam :)

Találtam a neten is amit kerestem :

https://www.youtube.com/watch?v=tcXr1HikZac

persze nem magyarul. Valami ilyesmit kell tákolnom. Köszönöm.

2022. febr. 11. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:

2#

Nem vagyok biztos benne, hogy optikai forgatóképességet akar látni.

Jó, polárszűrővel meg cukorral én is arra gondolok, de akkor elég érdekesen fogalmaz.

2022. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nem értek hozzá és nem tudtam elég jól elmagyarázni, de ha megtudtam volna tenni akkor hamarabb megtalálom a választ és nem írok ide. Igen az invert cukor optikai elfordulását akartam megnézni. A varázsszó a polariméter volt, értékeltem is. Köszönöm és további minden jót.
2022. febr. 11. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Á látom, bocsi, csak először nem tudtam miért írod így.


Ami hirtelen beugrik, az az, hogy a műanyagok hajlamosak randomizálni a polarizációt, ha jól tudom. Ha igaz, az jól be tud tenni egy házi tákolmánynak :D

2022. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!