Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Mesterséges Intelligencia...

A Mesterséges Intelligencia (MI) megalkotása (még a mi életünkben) lesz az elmúlt 300 év ipari forradalmainak és tudományos-technológiai fejlődésének legnagyobb eredménye, újítása, illetve találmánya?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 1. 17:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/3 2*Sü ***** válasza:
79%

A mesterséges intelligencia már évtizedek óta létezik, és a hétköznapokban is széles körben használt. Ha a szó szűkebb, nem annyira tudományos, mint inkább hétköznapi értelmében egy általános, minden területre kiterjedő tudással rendelkező MI-re gondolsz, akkor ilyen létrehozására még csak igazán komoly kísérlet sem történt, nincs is rá igény, és nem is tűnik megvalósíthatónak. Ebben nem is a számítási kapacitás, vagy más technikai akadály van, hanem magának a mai MI-nek a működése, tanítási folyamata a problémás, meg az ehhez szükséges adatmennyiség, meg had ne soroljam még tovább, hogy mi minden.


Amúgy számos olyan probléma van, amiről kiderült, hogy mesterséges intelligenciával kevésbé hatékony megoldani, mint klasszikus, algoritmikus, vagy statisztikai módszerekkel. Az MI bizonyos területeken igen hasznos és hatékony, de nem feltétlenül az legüdvözítőbb, minden problémára univerzálisan jól alkalmazható eszköz.

2022. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

nem , csak az elnevezésében tűnik mindenhatónak, de koránt sem az,

ahogy fentebb is irták, csak a laikusok gondolják ,hogy mindenre jó,

meg ,hogy öntudatára ébred és átveszi az uralmat a világ felett,

közben pedig rendkívűl körülményes,

a mély tanulással rengeteg információra van szüksége és nincs tisztában az ok-okozati dolgokkal, csak cél feladatokra alkalmas.


szerintem az elmúlt 300 év ipari forradalmai közöt a futottak még kategória.

2022. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tislerics Máté ***** válasza:
77%

Minden bizonnyal az emberi gondolkodást szimuláló MI-re gondolsz, amikor mesterséges intelligenciáról beszélsz. Ez csak egy szűk tartománya a VALÓDI mesterséges intelligenciáknak amik ma is léteznek.


Az emberi gondolkodás alapvetően biológia eredetű. Tehát önnön állati természetünkből fakad. A fizikai valóság azonban ennél sokkal szerteágazóbb rendszer. Szinte bármilyen természeti jelenséget lehet mesterséges intelligenciával elemezni, megismerni, rendszerezi, stb. És ezek már ma történnek. Tehát az MI már ma is létezik, de nem korlátozódik az emberi gondolkodást szimuláló MI-k re.


Adatok elemzésére, valószínűség-számításra, logisztikai műveletekre, stb. szokás használni leginkább ezeket és ez a jövőben is valószínűleg így lesz. Maximum kiegészül több emberi gondolkodást szimuláló programmal is. De ezek száma ahogy ma is, úgy a jövőben is minden bizonnyal elenyésző mértékű marad.

2022. ápr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!