Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nincs a matematikai...

U. Xorter kérdése:

Miért nincs a matematikai konstansoknak adatbázisa?

Figyelt kérdés

Más nem kíváncsi, hogy az általa legyártott szám más kutatót is foglalkoztatott, esetleg előjött olyan helyen, ahol először nem is gondolná az ember? Szerintem annyira hasznos lenne egy ilyen.

Olyasmire gondolok, mint az oeis, csak sorozat helyett tizedestörtekkel.



2022. jún. 25. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Más nem kíváncsi, hogy az általa legyártott szám"

Nem. Nem vagyok se kíváncsi, se számgyártó.

2022. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak
2022. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan! És tudod hogy hívják?


Egyszerű halandók számára:

- Számegyenes!


Haladóknak:

- Komplex algebra esetén pedig számsík.

- Geometriában vektortér.


Most ugye örülsz?

2022. jún. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na egy kicsit komolyan próbállak venni:

Azért mert néhány triviális esettől eltekintve (pi,e gyök2,győk3 stb.) rengeteg olyan konstans van, ami az adott feladathoz hasznos, de nem tart számot általános érdeklődésre. Én például használom 48-at műszerdobozok szélességének. Szerintem ez rajtam kívül keveseket érint. Szerintem az ilyen "ad hoc" konstans van, az adott körülmények között hasznos, de másnak, máshol értelmezhetetlen.

2022. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nem ismered az OEIS-t mert benne van amit hiányolsz.

Csak beírod a konstans számjegyeit vesszővel elválasztva (hiszen ez egy egész szám adatbázis), és kiírja. Még viszonylag ritka konstansokat is megtalál, mint pl. gyök(19):

[link]

A Wolframalpha is tudja. Beírod néhány tizedes pontossággal, és találgat (possible closed forms):

[link]

2022. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Kérdező, gondolkodj el azon, hogy a sok hülye kérdésed miatt lassan, de biztosan eljutottunk oda, hogy akkor sem kapsz normális választ, ha az létezik.
2022. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
Minek? Alig néhány van, aminek egy specifikus problémán túl is van alkalmazása.
2022. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a leghúzósabb az volt, amikor egy kérdésére volt normális válasz, le is írtuk, de vita alakult ki belőle, hogy miért válaszolunk neki normálisan, és az lett a vége, hogy törölték a normális válaszokat.

Ami duplán is probléma, amúgy.

2022. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#5-ös, köszönöm, meg se próbáltam az OEIS-en számjegyeket keresni.

Közben én is találtam egyet, ami elég jónak tűnik: [link]

#6-os, #8-as, az a baj, hogy sok itt a troll hozzászóló. Ha az nem probléma, hogy valaki sok jó választ ad, akkor az miért baj, ha valaki sok jó kérdést tesz fel?

#8-as, én a jó válaszokat sosem jelentem, csak a trollokat. De valljuk be őszintén, hogy néha a tudjuk-kik is túlzásba esnek, és törölnek ész nélkül mindent.

2022. jún. 26. 20:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

„Ha az nem probléma, hogy valaki sok jó választ ad, akkor az miért baj, ha valaki sok jó kérdést tesz fel?”

Te sok jó kérdést teszel fel? Na, akkor lássuk a sok „jó kérdés” közül melyiknek milyen gyakorlati haszna volt, mit oldottál meg bármelyikkel is? Egyiknek sem volt semmi haszna, egyikkel sem oldottál meg semmit. Ennyit a „jó” kérdéseidről. Lényegesen hasznosabb lenne, ha ilyeneket kérdeznél: „hogyan kell kábelárkot ásni?”, vagy hogyan kell répát kapálni?”, majd utáni el is végeznéd ezeket a munkákat, ezzel végre valami hasznosat is csinálnál.

2022. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!